Cumhuriyet Halk Partisi'nde Biga Belediye Başkanlığı için aday adaylığı açıklamaları gerçekleştirildi. Bugün Biga Belediye Meclis Üyesi Mimar Alper Şen, Biga Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvuru dosyasını CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar'a teslim etti.

Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı! Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı!

"BİGA'YI DAHA KALİTELİ BİR KENT YAPABİLMEK İÇİN"

Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek için çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Şen; "Hatırlarsanız uzun bir zaman olmadı. Temmuz ayında burada, çok sıcak bir günde aday adaylığı başvurumuzu burada hep birlikte yapmıştık terleyerek. Bugün kışın soğunu hissettiğimiz, iliklerimize kadar soğuğu yavaş yavaş duymaya başladığımız soğuk bir Biga gününde resmi başvurumuzu bugün tamamlıyoruz. Nasip olursa 1 Nisan sabahında da ılık, güneşli, aydınlık, ferah bir Biga sabahında, hep birlikte daha başka bir güne merhaba diyeceğiz. Malumunuz belli bir süre önce arkadaşlarımızla birlikte yürümüş olduğumuz siyaset yolunu daha farklı bir sorumluluk alarak, Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek adına çalışmalarımıza başladık. O gün bugündür elimizden geldiğince, beynimizin, görgümüzün yettiğince, dilimiz döndüğünce çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

Alper Şen konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Artık bugün yapmış olduğumuz başvuru da bu işin Türkiye Cumhuriyeti kanunları nezdinde de resmiyete kavuşmasına sebebiyet verecek. O yüzden bundan sonraki süreçte de aynı disiplin ve aynı inançla yol yürümeye devam edeceğiz. Bugünün bu sembolik anlamının dışında bizi hedefe götürecek olan çalışmalarımızın da devamı anlamında bizim için çok önemli bir gün. Bu yüzden buradaki topluluğun sorumluluğunu üzerimizde her geçen gün biraz daha fazla hissettiğimizi bilmenizi isterim. Tabiki bu çalışmaları yaparken güvendiğimiz birçok parametre var. Öncelikle partimize, partililerimize, hemşehrilerimize güveniyoruz. Gücümüzü buradan aldığımızı biliyoruz. Bununla birlikte samimiyetimiz, sakinliğimiz, planlı bir çalışma sistemi içerisinde olmamızın bizi hedefe daha kolay götüreceğinin bilincindeyiz. O yüzden çalışmalarımızın tamamını bu kapsam üzerinde devam ettiriyoruz. Yaklaşık 6 aydır bu anlamda performansımızı gösteriyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı da ilçe başkanımıza birazdan teslim edeceğiz. Çalışmalarımız sırasında kesinlikle şuna çok dikkat ediyoruz. Öncelikli olarak bütün hemşehrilerimizin akıllarına ve gönüllerine girmeye gayret ediyoruz. Bunu yapabildiğimiz oranda da bu işi 1 Nisan sabahında hedefe götüreceğimizin bilincindeyiz. Derdimiz daha kaliteli bir kent yaşamını hep birlikte Biga'ya sunabilmek. O yüzden akıllara ve gönüllere girmeye ilerleyen günlerde devam edeceğiz. Tabii ekip çalışması, disiplin ve inancımız da bu yapmış olduğumuz çalışmaları kuvvetli bir şekilde sizlerle buluşturmaya devam edecek. O yüzden biz sakinliğimizi, planlı, programlı, sorunlara olan bilimsel yaklaşımımızı hiçbir şekilde kaybetmeden nasipse yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Ben ve arkadaşlarım, bizlere inananlarla birlikte gene 1 Nisan sabahı burada toplanacağız. Hep birlikte koca köprünün üstünden geçerek Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek adına belediye makamını devir teslim almak için gene hep birlikte buradan yol yürüyeceğiz. Bize inanın. Bize güvenin. Biga'nın daha kaliteli bir kent olmaması için hiçbir sebep yok. Biz bu anlamda üzerimize düşen tüm sorumlulukların farkındayız. Hep birlikte 1 Nisan sabahı o kutlu güzel yürüyüşü yapıp, inşallah önümüzdeki dönem yapacağımız çalışmalarla kuvvetli bir başlangıcı gene buradan toplanarak yapma arzusundayım. O yüzden buradaki kalabalık için bu anlamda da farklı bir önemi var. Biga'nın gerçek sorunları var. Biga'nın ciddi anlamda üzerinde konuşulması gereken çok sorunu var. Bunlarla ilgili tespitlerimizin çok küçük bir kısmını belli zaman aralıklarında sizlerle paylaşıyoruz. Emin olun bunların birçoğuyla ilgili çok daha detaylı çalışmalarımız var. Yapmış olduğumuz bu başvurunun, almış olduğumuz bu sorumluluğun önce partimize, daha sonra Biga'mıza ve bütün hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç