Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi'nin basın mensuplarına yeniden göreve talip olmak istediğini ifade etmesinin ardından bir aday adayı daha açıklama yaptı. İyi Parti'den Karabiga Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Sabahaddin Uslu; "Bundan böyle Karabiga beldesinde ve belediyesinde her şey daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksekokulu emekli müdürü ve öğretim görevlisi Sabahaddin Uslu, gazetemize yaptığı açıklamada; "Karabiga sevdamız, hizmet davamız diyerek yola çıkıyoruz. Karabigamıza gönül veren, hizmete talip olan herkesi, her kesimi bu yolda omuz omuza yürümeye davet ediyorum. Bundan böyle Karabiga Belediyesi'nde dürüst, adil, dışlayıcı değil kucaklayıcı, şeffaf, paylaşımcı, katılımcı, liyakat ve çalışkanlık esasına dayalı bir yerel yönetim hizmetini hep birlikte başaracağız" dedi.

"HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK"

Karabiga'da her şeyin daha güzel olacağını iddia eden Uslu; "Bundan böyle Karabiga beldesinde ve belediyesinde her şey daha güzel olacak, her şey daha iyi olacak. Bu duygu ve düşüncelerle Karabiga Belediye Başkanlığı'na İyi Parti'den aday adayı olmaya karar verdim. Bütün Karabiga halkımızı muhabbet ile kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, desteğinizi bekliyorum" şeklinde konuştu.

CHP Biga'dan seçim sonrası ilk açıklama CHP Biga'dan seçim sonrası ilk açıklama

SABAHADDİN USLU KİMDİR?

Karabiga beldesinde 1955 yılında doğdu. İlkokulu Karabiga'da, ortaokulu ve inşaat teknik lisesini İstanbul'da bitirdi. Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Egitim Fakültesi İnşaat (Altyapı) bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Askerliğini topçu asteğmen olarak yaptı. Biga Endüstri Meslek Lisesi'nde yapı bölüm öğretmeni, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde de inşaat programında ögretim görevlisi olarak çalıştı. Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans (master) eğitimini tamamladı. Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini on yıl yürüttükten sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden: Öğretim Görevlisi olarak 2007 yılında emekli oldu. Evli ve üniversite mezunu, üç çocuk babasıdır.

(Haber: Ahmet Tunç)

5cc5652d-1c73-4c61-8efe-f420cedd7d6f

Editör: Ahmet Tunç