Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan okullardan Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu için de beklenen haber geldi. Biga Cumhuriyet ilkokul ve ortaokulunun yapımı için 29 Ağustos Pazartesi günü saat 10.30’da Çanakkale İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ihale toplantı salonunda ihaleye çıkılacak.

Biga Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Biga Meslek Yüksek Okulu'nun eski kampüs alanında yeniden inşaa edilecek.

Çanakkale İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün yapım işini üstlendiği ihale kapsamında, Bodrum + Zemin + 2 Kat Olmak Üzere Toplamda 4 Kat, 3276,09 m² İnşaat Alanına Sahip İlkokul ve Bodrum + Zemin + 2 Kat Olmak Üzere Toplamda 4 Kat, 3276,09 m² İnşaat Alanına Sahip Ortaokul Binaları Betonarme yapım işi ihale edilecek. İhale 29 Ağustos Pazartesi günü saat 10:30'da Çanakkale İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ihale toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından 7 gün içinde yer tesliminin yapılması planlanıyor. Yer tesliminden itibaren ise 450 gün içinde inşaatların tamamlanması hedefleniyor.   Proje kapsamında Biga okullar bölgesine; 200 kişilik yurt, 24 derslikli Biga İlkokulu, 24 derslikli Biga İmam Hatip Ortaokulu, 32 derslikli Biga Ortaokulu ve yemekhane ile spor salonu, toplantı salonu, fuaye alanı gibi çok amaçlı salondan oluşan sosyal binasıyla toplam 25.632,76 m2 inşaat alanına sahip bir kampüs planlanıyor. Proje tamamlanmasıyla beraber öğrencilerimiz rahat bir eğitim alma imkânına sahip olacaklar.

Minik öğrencilerin yüzü güldü Minik öğrencilerin yüzü güldü

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç