AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, Lapseki’nin Dışbudak ve Adatepe köylerinde halka seslendi. Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politika ve savunma sanayisindeki atılımlarının önemine değinen Gider; “Bunlardan vazgeçmesi için Kılıçdaroğlu’na 15 gün yeter. Bunları yerine koymamız için her şeyden önce Atatürk lazım” dedi.

AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, çalışmaları kapsamında Lapseki’nin köylerinde halka seslendi. Dışbudak ve Adatepe köylerinde vatandaşlarla buluşan Gider, Ak Parti döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin elde ettiği kazanımların önemine değindi. Dış politikada Türkiye’nin geleceğini garanti altına almak için önemli atılımlar yaptığını ifade eden Ayhan Gider, Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde 15 gün içinde Türkiye’nin bu kazanımları kaybedeceğini belirtti. Gider, açıklamalarının devamında; “Allah korusun ama seçim kaybedilirse, Libya’da Irak’ta, Suriye’de kazanımlardan vazgeçilmesi için Kılıçdaroğlu’na 15 gün yeter. 15 gün içinde bu kazanımların içini boşaltırlar. Dün bunların ağababaları Devrim otomobillerini yoksayıp üretimden kaldırmışlardı. 15 gün için TOGG’u da kaldırırlar. Uluslararası küresel silahsızlanma adına İHA’lardan SİHA’lardan vazgeçmesi için 15 gün yeter. Ancak bunların tekrar hayata geçirilmesi için herşeyden önce bize bir Atatürk lazım, sonra bir Menderes, bir Özal bir de Recep Tayyip Erdoğan lazım. Bunların toplamına da 100 sene lazım. Çünkü bunlar, vazgeçildiği zaman 5-10 senede yerine konabilecek şeyler değil. Biz sadece ülkemizin değil. Coğrafyamızın 100 yılını oylayacağız” ifadelerini kullandı.

“KARABAĞ’I BERABER KURTARDIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türk Dünyası için önemine değinen Gider, Ali Babacan’ın da Avrupa’dan aferin beklediklerini belirten açıklamasına atıfta bulunarak; “Dünyada Müslüman olmayan tek Türk topluluğu Gagavuzlar. Gagavuz Devlet Başkanı bugün açıklama yapmış, kendi dilinde diyor ki; Erdoğan’a acil şifalar diliyorum. Çünkü o memlekete lazım. Bosna bugün bizi bekliyor. Aralarında Sırplarla anlaşmazlık çıktığı zaman, Türkiye benim arkamda diyor. Karabağ’ın durumu ortada. Ermeni işgalinden, hep beraber kurtardık. Karşımızdakiler ne diyor; ‘öyle güzel işler yapacağız ki, Avrupa bize aferin diyecek’  Bizim Avrupa’dan aferin bekleyenlerle işimiz yok. Gerçekten böyle hissedenler olabilir. Onlardan oy istemiyoruz. Bu coğrafya bizden hizmet bekliyor diye düşünen arkadaşlarımızla birlikte yol yürümek istiyoruz. Bu seçimde de sadece AK Parti için değil, bu memleket için oy istiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

27Nisan2023-Lapsaki-Dışbudak-Adatepe-41

"Kadınlar siyasette birçok eşitsizlikle karşı karşıya” "Kadınlar siyasette birçok eşitsizlikle karşı karşıya”

27Nisan2023-Lapsaki-Dışbudak-Adatepe-11

27Nisan2023-Lapsaki-Dışbudak-Adatepe-08