Biga Ticaret Borsası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (BİGATOTAM) Sözleşme İmzalama ve Tanıtım toplantısı düzenlendi.

Biga Casa Grande Otel’de düzenlenen toplantının açılışında konuşan Biga TB Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, ticari yaşantı içinde taraflar arası karşılaşılan anlaşmazlık ve uyuşmazlıkların çözümünde tahkim ve arabuluculuk müesseselerinin ön plana çıktığını belirterek BİGATB bünyesinde de Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi'nin bu yıl içinde kurulduğunu hatırlattı.

Arabuluculukla ilgili çalışmaların sözleşme imzalama aşamasına geldiğini söyleyen Biga Ticaret Borsası Başkanı Okyay; "Biga Ticaret Borsası olarak 2022 yılı başında üyelerimizin ve halkımızın hukuki uyuşmazlıklarını mahkemeye taşınmadan, zaman ve itibar kaybına neden olmadan, daha kısa sürede çözülerek ortadan kaldırılabilmesini sağlayarak şeffaf ve adil hizmet vermek amacıyla, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi çalışmalarına başladık. Nisan ayı itibariyle tamamladığımız çalışmalar neticesinde bu merkezi bünyemizde kurmak adına konuyu Borsa Meclisimize taşıdık ve kısa adı BİGATOTAM olan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezinin Borsamız bünyesinde kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Bu süreçte Baro ile yaptığımız eş güdümlü çalışmalar sonucu da 6 arabulucu avukatımızın başvurusu sonucu, bugün sözleşme imzalama aşamasına da gelmiş bulunmaktayız. Çalışmalarını sonlandırdığımız ve resmiyete kavuşturduğumuz BİGATOTAM, borsamız yeni Göktepe hizmet binasında yer alacak olup üyelerimiz kolaylıkla ulaşarak uzmanlarımıza danışabilecek, sorunlarına çözüm arayabilecekler. Alanında uzman, tarafsız kişilerin yer alacağı merkezimizde, ticaret ve iş hukuku uyuşmazlıklarında alternatif uyuşmazlık çözüm hizmeti verilerek; tarafların mevcut sorunlar üzerinde tartışarak zaman kaybetmeleri önlenecek ve mahkemelerden daha ılımlı çözümler bulma yolunda ilerlenecektir" diye konuştu.

Toplantı sonunda; Av. Selahattin Mutlu, Av. Erhan Bitirim, Av. Tuğba Karagöz, Av. Emine Dilli, Av. Ayşe Eser Gündoğan ve Av. Elif Keser ile sözleşme imzalandı.

Toplantıya Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, oda yönetimi, avukatlar ve gazeteciler katıldı.

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç