Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, 9'uncu dönem 2'nci yönetim kurulu toplantısını Biga evsahipliğinde gerçekleştirdi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran evsahipliği görevini üstlenirken; toplantıya Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl da katıldı.

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu'nun ilk kadın başkanı Behiye Çark'ın da katıldığı toplantı Saygı Duruşu'yla başladı. Ardından İstiklal Marşı ve Bosna Hersek Marşı çalındı.

Derneklerin yaptığı çalışmalar ve federasyon tüzüğüne uymayan derneklerin ihracı görüşüldükten sonra, Srebrenitsa anma töreni için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi. Yeni göreve gelen dernek yöneticileri tanıtılıp söz verildi.

Biga Bosna Hersek Kültür Derneği Başkanı Süleyman Duran toplantı sonrası yaptığı açıklamada katılımlarından dolayı federasyon ve dernek yöneticilerine ve katkılarından dolayı Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ve TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl'a teşekkür etti.

Toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra yemek programına geçildi. Yemekten sonra Nilüfer Gölü'ne gezi düzenlendi.

Toplantı sonrası federasyondan yapılan açıklamada; "TBHKDF Federasyonumuzun 9'uncu dönem 2'nci yönetim kurulu toplantısını Biga Bosna Derneğimizin ev sahipliğinde Biga'da  gerçekleştirdik. Başkanımız Süleyman Duran'a ve ekibine göstermiş olduğu bu güzel ev sahipliği için, toplantımıza teşriflerinden dolayı da tüm Dernek Başkanlarımıza ve misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl'a nazik misafirperverliği için teşekkürlerimizi gönderiyoruz. Birlik ve Beraberlik içinde nice güzel toplantılarda bir arada olmak dileğiyle" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği de 2003 yılında kurulan Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu üyesi.

(Haber: Ahmet Tunç)

w9

w8

w7

w6

Genç ses yarışması nefesleri kesti Genç ses yarışması nefesleri kesti

w5

w4

w3

w2

w1

Editör: Ahmet Tunç