Çan Cumhuriyet Başsavcılığınca Ö.E. adlı kişinin şikayeti üzerine belediyeden ihale alan firma sahiplerinden rüşvet alındığı ve irtikap suçu işlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında dün sabah gözaltına alınan Belediye Başkanı Bülent Öz ve ikisi belediye çalışanı 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. savcılıktaki sorgularının ardından salıverildi.

Başkan Öz ile firma çalışanı R.A ise çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bülent Öz, adliye çıkışında yaptığı konuşmada, "Gecenin bu saatine kadar burada bizleri bekleyen tüm hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun. İşin sonunda üzerimize atılı mesnetsiz iddialar çürümüştür. Masumiyetimiz bu saat itibariyle burada kanıtlanmıştır" dedi.

Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap

CHP’DEN ADALET NÖBETİ

Çan Adliyesi önündeki bekleyiş gece 02.00’ye kadar sürdür. CHP’lilerin yanı sıra Bülent Öz’ün eşi Şebnem Öz ve belediye çalışanları da Bülent Öz davasıyla ilgili adliye önündeydi.. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çan Gelecek Partisi İlçe Başkanı Feridun Algan, İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, CHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Sezgin ve beraberindeki CHP grubu adliyenin önünde mahkeme sonuçlanıncaya kadar ‘Adalet Nöbeti’ni sürdürdü. Adalet nöbetine Biga'dan da yoğun katılım vardı.

(Haber: Ahmet Tunç)

j1

Editör: Ahmet Tunç