Çanakkale Vali yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bakırköy Kaymakamı olarak atandı. Uzun yıllardır Genel Sekreterlik yapan Köklü’nün bir gecede Bakırköy gibi bir ilçeye tayin olması terfi olarak değerlendirildi.

Öte yandan Köklü’den boşalan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği için birçok isim de sıraya girmiş durumda. AK Partili siyasetçilerin yanı sıra bürokraside görev alan birçok isim de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın ofisini aşındırıyorlar.

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çanakkale’de bazı kaymakamların ve vali yardımcısının görev yeri değişti. Buna göre; Bozcaada Kaymakamı Bahar Kaya, Samsun Valiliği Hukuk Müşaviri olarak atandı. Bahar Kaya'nın eşi Yusuf Çelik, geçtiğimiz aylarda FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Öte yandan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kaymakamı olarak atandı.

Çanakkale'de orman yangını: Boğaz'da gemi trafiği tek yönlü askıya alındı Çanakkale'de orman yangını: Boğaz'da gemi trafiği tek yönlü askıya alındı

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç