Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu Mürvet Demirtaş Orhan, Avrupa Büyükler ve Para Karate Şampiyonası'nda mücadele edecek.

Avrupa Büyükler ve Para Karate Şampiyonası, Gaziantep'te 25-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şampiyonada Para Karate branşında mücadele edecek olan Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü lisanslı sporcusu Mürvet Demirtaş Orhan, Çanakkale'yi ve ülkemizi şampiyonada temsil edecek.

Bigalı yüzücülerden 6 birincilik... Bigalı yüzücülerden 6 birincilik...

Çanakkale karate branşında bir ilki gerçekleştireceklerini söyleyen Çanakkale Karate İl Temsilcisi, Milli Antrenör ve Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Süleyman Orhan; "Çanakkale için bu gurur verici bir durum. Çanakkale'nin adının tüm Türkiye'ye karate sporu anlamında duyurulmasını çok önemsiyoruz. Bizler aynı zaman kulübünün adında Biga yazan bir karate sevdalısı grubuz. Biga'nın da adını ülkemizde daha tanınır hale getirmek için mücadele ediyoruz. Uzun mücadeleler sonunda bu aşamaya geldik. Sporcumuza Avrupa şampiyonasında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Tunç