Anafartalar Zaferinin 108.yıldönümü nedeniyle Gelibolu tarihi Alan Başkanlığında bir dizi anma programı gerçekleştirilecek. Saat 11.00’da Conkbayırı Atatürk Zafer Anıtı önünde başlayacak olan törenin ardından Conkbayırı Hayrat Çeşme açılışı gerçekleştirilecek. Gelibolu 1915 ‘Nefes’ fotoğraf sergisinin açılışı ise saat 11.45’de Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezinde gerçekleştirilecek.

Büyük Anafartalar köyünde saat 12.30’da ise Mevlid-i Şerif ve ikram gerçekleştirilecek. Saat 15.00’da Alçıtepe köyünde ise 1915 Siper Canlandırma Alanının açılışı gerçekleştirilecek.

“GEÇİT VERMEDİĞİNİZ BU VATAN TOPRAKLARI EMİN ELLERDEDİR”

Anafartalar Zaferi’nin 108’nci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanı İsmail Kaşdemir; “Kahraman Komutanlarımız ve Kahraman Neferlerimiz, İstiklal Harbi’nin de meşalesini yaktığınız, ölümü hiçe sayarak düşman üzerine ‘’uçarcasına’’ atıldığınız bu topraklarda, tam 108 yıl önce, ortaya koymuş olduğunuz destansı mücadelenin yıldönümünde, sizleri rahmet ve şükranla anıyoruz. 10 Ağustos 1915’te Conkbayırı’nda süngünüz ve kahraman ruhunuz ile kazanmış olduğunuz bu zaferle “Çanakkale Ruhu” sonsuza dek yaşayacak. Huzur içinde uyuyunuz. Geçit vermediğiniz bu vatan toprakları emin ellerdedir. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün sembolü olan şanlı bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak. Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hepinizin önünde saygıyla eğiliyor; rahmet ve minnet ile anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Biga Belediyesi Ekipleri Yoğun Yağışla Mücadele Ediyor Biga Belediyesi Ekipleri Yoğun Yağışla Mücadele Ediyor

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç