Asgari ücretin açlık sınırı olan 17 bin 725 TL’nin altında kaldığı, yoksulluk sınırının 57 bin 736 TL olduğu Türkiye’de işçi ve emekçiler, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramını Çanakkale’de yapılan yürüyüş, konser ve halaylarla kutlandı.

Taksim Meydanı’nda işçi emekçilere yönelik yapılan müdahalenin protesto edildiği 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Salı Pazarı’ndan başladı. Saat 11.00 itibariyle bir araya gelen işçi ve emekçileri CHP Milletvekili İsmet Güneşhan, Belediye Başkanı Muharrem Erkek ve CHP İl yönetimi ve Çanakkale Barosu da yalnız bırakmadılar. Çanakkale’de faaliyet yürüten sendikaların, derneklerin ve STK temsilcilerinin de katıldığı organizasyonda içi ve emekçiler saat 12.00 itibariyle yürüyüşe geçtiler.

Yürüyüş kortejinde Taksim göz altıları, iktidar protesto edilirken, işçi hakları, emekli maaşlarının düşüklüğüne gösterilen tepkiler de sloganlara yansıdı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı trafik ve asayiş uygulamalarıyla dikkat çekerken, Cumhuriyet Meydanına gelen işçi ve emekçiler burada düzenlenen mini konserle ve halaylarla İşçi ve Emekçiler Bayramını kutladılar.

(Haber Merkezi)

Ödüllü Su Altı Fotoğrafçısı’ndan Çanakkale Çağrısı.. Ödüllü Su Altı Fotoğrafçısı’ndan Çanakkale Çağrısı..

Editör: Ahmet Tunç