CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'nın girişimleriyle yapımına başlanan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı'nda çalışmalar devam ediyor. İçinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor ekipmanları, orman fidanlığı ve dinlenme alanları olacak Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı'nın tabelası yerleştirildi.

Sarıkaya Köyü sınırlarında Orman Harekat Merkezi yakınındaki atıl alanın, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya'nın girişimleriyle ve alanın bağışlanması için gerekli olan bedelin de yine Başkan Altınkaya tarafından yatırılmasıyla resmi işlemleri de tamamlanmıştı.

Öte yandan Çanakkale ilinde ve Biga'da Alparslan Türkeş ismini taşıyan ilk ve tek alanın Biga'da MHP İlçe Başkanlığı tarafından yaptırılan hatıra ormanı olacağı öğrenildi.

"BAĞBUĞUMUZUN İSMİYLE NE BİR CADDE NE DE BİR PARK VAR"

Çanakkale'de Alparslan Türkeş isminin yaşayacağı tek alanın bu hatıra ormanı olacağını söyleyen MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya Medya Lokum'dan Ahmet Tunç'a açıklamalarda bulundu. Başkan Altınkaya; "Hatıra ormanımız, MHP Kurucu Genel Başkanımız Merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak ve nesiller boyu yaşatacak. İlimizde ve ilçemizde merhum başbuğumuzun adını taşıyan bir sokak, cadde, park ismi yok. Bizler de bu sebeple hayırlı bir işe imza atmak istedik. Bize göre çevrecilik de milliyetçiliktir. Mevcut yeşil alanlarımızı korumaya ihtiyacımız var. Daha çok yeşil alana ihtiyacımız var. Ailelerimizin betondan uzaklaşıp nefes almaya ihtiyacı var. Hatıra ormanımızın tamamlanması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak açılışımızı Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümünde yapmayı planlıyoruz. Aynı gün fidan dikimi de gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Hatıra Ormanı'nın hazırlanmasında destek verenlere teşekkür eden MHP Biga İlçe Başkanı Altınkaya; "Bizlerden desteklerini esirgemeyen MHP Genel Başkan Yardımcımız ve Ankara Milletvekilimiz Yaşar Yıldırım’a, MHP Çanakkale İl Başkanımız Ali Tuğrul Yıldırım’a, MHP Biga İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci’ye, İlçe Müdürü İhsan Tunç’a, Orman İşletme Şefi Alper Erol’a, Bigamız'da desteklerini esirgemeyen tüm ülkücü hareket mensuplarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç