CHP’de bu seçimlerde kadın aday adayı sayısındaki artış dikkat çekiyor. Çanakkale’de de milletvekilliği adaylığı için 4 kadın aday yarışa katıldı. İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yapan Firuzan Kardaş da bu isimlerden bir tanesi.

İŞ DÜNYASI VE SİYASETTE TECRÜBELİ ADAY ADAYI

Çanakkale’nin Biga ilçesinde dünyaya gelen Kardaş, ilk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Aynı zamanda Yüksek Ticaret okulunu Almanya’da tamamladı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Firuzan Kardaş, iş dünyasında da önemli görevlerde bulundu. Doğanlar Holding bünyesinde Marka, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Kardaş, ÇOMÜ’de dekan ve Rektör danışmanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal kanallarda yayınlanan canlı yayın yapım koordinatörlüğünün yanı sıra halen özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatında da kadınları temsil ediyor.

Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

“GENEL BAŞKANIMIZIN KADINLARA VERDİĞİ DEĞERDEN CESARET ALDIM”

Çanakkale’de CHP örgütlerine yaptığı ziyaretlerle dikkat çeken Firuzan Kardaş yaptığı açıklamada; “2023 seçimleri milletimiz ve özellikle biz kadınlar açısından da son derece önemli bir seçim haline gelmiştir. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Çanakkale’den aday adaylığı başvurusunda bulundum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere karşı verdiği değer son dere önemlidir. Genel Başkanımızın biz kadınlara göstermiş olduğu değerden cesaret alarak Çanakkale’yi ve Çanakkaleli kadınlarımızı mecliste temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIN SİYASETTE DAHA KALICI VE GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞINA İNANIYORUM”

Çanakkale’nin Türk milletinin kalbinde özel bir yeri olduğuna işaret eden Kardaş; “Bir kadın aday olarak mecliste görev alacaksam bunu doğdum Çanakkale’den aday olarak yapmak isterim. Siyasette bu kadar çok kadının olması da son derece sevindirici. Kadınların siyasette daha kalıcı ve güzel işler başarabileceğine inanan bir insan olarak; aday gösterilmem halinde Çanakkale’yi ve Çanakkaleli hemşerilerimi, özellikle de kadınlarımızı mecliste temsil etmek isterim” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ VE ÇANAKKALE KADININI CHP ADINA MECLİSTE TEMSİL ETMEK İSTERİM”

Bir kadın aday olarak Çanakkale’yi CHP adına mecliste temsil etmek istediğini ve bundan büyük gurur uyacağını ifade eden Kardaş; “Çanakkale tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Çanakkale’de CHP adayı bir kadın olarak mecliste olmak son derece gurur vericidir. Bu gururu yaşamak; Çanakkale’yi temsilen mecliste olmayı arzuluyorum. Siyasette kadının yer alması, siyasete kadın elinin daha fazla değmesi gerektiğine inanıyorum. Türk kadını bugün emekçi, üretken, iş insanı ve siyasetçi ama bu sayının daha da artmasını ve kadınların daha çok karar verici organlarda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Çanakkale’ye ve vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyorum. Ben olmasam da mutlaka ama mutlaka Çanakkaleli bir kadının CHP’den milletvekili olarak TBMM’de görev almasını istiyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

48970f35-06f6-40ee-aa37-2753e577b539

Editör: Ahmet Tunç