Köprülülü Hamdi Bey, şehit edilişinin 104'üncü yılında Biga’da anıldı Köprülülü Hamdi Bey, şehit edilişinin 104'üncü yılında Biga’da anıldı

Kasım ayı başında ilçede hizmet veren duraklara kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlenmiş ve kamuya ait olan duraklara ciddi zarar verilmişti. Belediye'ye bağlı zabıta ekipleri zararı tespit edip; durumu emniyet güçlerine bildir. ilk olayın üzerinden 10 gün geçti bu seferde Belediye İtfaiye ekiplerinin ve temizlik araçlarının su dolumu sağladığı alanda bulunan su pompalarının elektrik panosu parçalandı. Peşpeşe gerçekleşen saldırıları yapan failler bir türlü bulunamadı.

BÜLENT ÖZ: "ZARAR VERENLERİ KINIYORUZ"

Çan'da kamu mallarına verilen zararların failleri bugün bir kez daha harekete geçti. Çan Belediyesince vatandaşların kullanımına sunulan Akıllı Durak saldırganların yeni hedefi oldu. Akıllı durağın elektrik tesisatına ve güvenlik kameralarına zarar veren saldırganlar içerde bulunan oturma alanlarına da zarar verdi.

Saldırıları üzücü bulduğunu ve kınadığını açıklayan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz; "Kimileri için soğuk havalarda korunmak için bir sığınak, sabah işçilerinin bekleme yeri... Kimilerine göre öğrenciler için bir durak, yağmurdan sakınmak için bir saçak, kimileri için de kitap okunup sohbet ortamı yaratılacak bir liman. Bu güzel ifadelerin ve anlamlı sözlerin uğrak yeri olan Çan Belediyesi Akıllı Duraklarımız ne yazık ki yine kişi yada kişilerce zarara uğratılmış. Zabıta ekiplerimiz, Emniyet mensupları ile irtibata geçmiş olup gerekli yaptırımların uygulanması için takipte olacaktır. Ortak kullanım ve sosyal hayatı paylaştığımız alanlarımıza zarar verenleri kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim