Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı'nda delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından sıra ilçe kongresine geldi. CHP Biga İlçe Kongresi, 9 Ağustos Çarşamba günü saat 11'de Köşklübağ Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek. Seçimin tek liste ile gerçekleşmesi bekleniyor.

CHP Biga İlçe Başkanı ve yeni dönem adayı Cemal Mantar ile İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Yılmaz, Medya Lokum'u ziyaret ederek tüm üyeleri birlik ve beraberlik içinde bir kongreye geçirmeye davet ettiklerini ilettiler.

"PARTİ İÇİ MÜCADELE BİTTİ, SIRA YEREL SEÇİMLERDE"

CHP Biga İlçe Başkanı ve yeni dönem adayı Cemal Mantar; "Yeni dönemde asıl hedefimiz partimizi bir araya getirerek en önemli hedefimiz olan yerel seçimlere odaklanmak istiyoruz. Yeniden adayım. Bir seçim sürecini geride bıraktık. Delege seçimlerimizi tamamladık. Sizin aracılığınızla tüm üyelerimizi kongremize davet ediyoruz. Kongremizi tamamladıktan sonra partimizde birlik ve beraberliği sağlayıp, tüm gücümüzü yerel seçimlere yöneltmek istiyoruz. Parti içi mücadelemiz kongremizle birlikte tamamlanacak" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM AÇIKLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan İlçe Kongresi 9 Ağustos Çarşamba günü saat 11:00’da Köşklübağ Düğün Salonu’nda yapılacak. İlk oturumda çoğunluk sağlanmaz ise ikinci oturum 10 Ağustos Perşembe günü aynı yer ve aynı saatte yapılacaktır. Açıklanan gündem maddeleri ise şöyle:

1-Açılış

2-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3-Kongre Başkanlık Kurulu Seçimi(Başkan, İkinci Başkan, Yazman)

14/01/2020 – 09/08/2023 dönemi Yönetim Kurulu çalışma raporu ve hesap raporunun okunması ve görüşülmesi

4-14/01/2020 – 09/08/2023 dönemi çalışma raporu ve hesap raporunun ayrı ayrı ibra edilmesi

5-İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu ve il kongre delegelerinin seçimi

6-Dilek ve temenniler

“750 milyon lira bağış nereye yapıldı?” “750 milyon lira bağış nereye yapıldı?”

7-Kapanış

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç