Biga'da gerçekleştirilen parti içi seçimin ardından yeniden ilçe başkanı olarak göreve gelen CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar ve parti yönetimi, Karabiga Belde Başkanı ve Karabiga Belediye Başkan Aday Adayı Semih Kırbaç, Gümüşçay Belde Başkanı Hasan Kırım, Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özgel Elmas ve Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı ile belediye başkanı aday adaylarından Biga Belediye Meclis Üyesi Alper Şen bugün Biga'da görev yapan gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

"SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı olarak yeniden göreve gelen Cemal Mantar, parti içi seçim sürecinde destek olan üyelerin ve delegelerin kendilerine sorumluluk yüklediklerini dile getirerek; "Üyelerimiz bizlere büyük bir sorumluluk yükledi. Sözümüzü yere düşürmeyeceğiz. İlçe Başkanlığı için iki adayın yarıştığı delege seçimlerimizde mavi listemiz Esentepe, Şirintepe ve Sakarya mahallelerimizde sandıktan birinci çıkarken, diğer aday arkadaşımız delege seçimlerimizden çekilerek yarışa devam etmemiş ve ilçe kongremize aday olarak çıkmamıştır. İlçe kongremizde 295 delegemizin 295'i de; tertemiz umutlarla yeni hayallere, gençliğin enerjisine, Biga'nın öz evlatlarının partimize olan bağlılıklarına, aday arkadaşlarımızın samimiyetlerine inanarak, destekleyerek, Cumhuriyet Halk Partimizin ilçe yönetimini bizlere emanet etti ve hepimize büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler bu sorumluluğun bilincindeyiz. Kıymetli üyelerimize ve değerli hemşehrilerimize verdiğimiz sözlerin sonuna kadar arkasındayız" ifadelerini kullandı. 

"TUTAMAYACAĞIMIZ SÖZLER VERMEYECEĞİZ"

Partinin geleceğini değerlendirirken geçmiş dönemleri asla göz ardı etmediklerinin altını çizen Cemal Mantar, "Hemşehrilerimizin partimize olan inancını tesis etmek ve güvenini yeniden kazanmak için geçmiş dönemdeki eksikliklerden asla kaçmıyor aksine bunlarla yüzleşerek gelişiyor ve güçleniyoruz. Tüm hemşehrilerim bilsinler ki; biz bu yerel seçim sürecinde hiçbir hemşehrimize tutamayacağımız namus ve şeref sözleri vermeyeceğiz. İş ve aş sözleri vererek hiçbir hemşehrimizi kandırma cüretini aklımıza dahi getirmeyeceğiz. Sloganlarda değil; gerçek hayatta da, Özümüz neyse sözümüz de o olacak" dedi.

"100 GÜNDÜR ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ"

100 gündür aralıksız çalıştıklarını söyleyen Biga Belediye Meclis Üyesi ve Biga Belediyesi Başkan Aday Adayı Alper Şen; "Her bir hemşehrimizin fikirlerini önemsiyoruz ve dikkate alıyoruz. Almakta zorundayız. 100 gündür, haftanın her günü, azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdürürken; sıkmadık el, çalmadık kapı, halini sormadığımız hemşehrimiz kalmasın diye emek harcıyoruz. Adım adım, karış karış ilçemizi gezerken, hemşehrilerimiz ile bir araya geldiğimizde, partimize ve bizlere karşı ortaya koydukları tutumları, ilgi ve alaklarını canlı olarak yaşıyoruz ve mutlu oluyoruz. Umudumuz her geçen gün daha da artıyor. Hemşehrilerimizin fikirlerini öğrenmek, önerilerini dinlemek, birlikte ilçemizin gelişimine nasıl katkı sunarız fikrini ortaya koymak için çalışıyoruz. Bu güne kadar 784 esnafımızı ziyaret ettik. Binlerce Bigalı hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. İlçemiz ticareti büyüsün hemşehrilerimizin yaşam kalitesi yükselsin diyerek, partisine bakmaksızın 100 iş insanımız ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldik. Mahallelerimizde kahvehaneleri ziyaret edip, akşam çaylarımızı hemşehrilerimiz ile birlikte içtik. Her bir fikri duymak ve çalışmalarımıza rehber etmek için kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

"HALKIMIZ BU YÖNETİMİ DEĞİŞTİRMEYE HAZIR"

Biga halkının Biga Belediyesi'nde yönetimi değiştirmeye hazır olduğunu iddia eden Şen; "İlçe kongremizde ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Üyelerimiz temiz bir sayfa açalım, birleşelim ve iktidara yürüyelim dedi. Şimdi sıra, Bigalı hemsehrilerimde. Halkımız bu yönetimi değiştirmeye hazır. Hemşehrilerimiz ile bir araya geldiğimiz ziyaretlerimizde de; gönül rahatlığı ile ifade etmek isterim ki, hemşehrilerimiz belediyecilik hizmetlerinden memnun değil. Mevcut yönetimin iş bilmediğini, çalışmadığını, seçim zamanı verilen sözlerin tutulmadığını, iş üretmek yerine hep bir mazeret üretildigini açıkça ifade ediyor. Halkımız bu yönetimi değiştirmeye hazır. Sağımızda solumuzda, kim ne diyormuş zerre umrumuzda değildir. Bizim için tek referans kıymetli hemşehrilerimiz ve değerli üyelerimizdir. Bigalı hemşehrilerimden ricada bulunmak istiyorum. Sosyal medya hesaplarımızdan, buralarda yer alan telefon numaramdan, tertip ettiğimiz toplantılara katılarak, birlikte yaşadığımız ilçemiz için, çocuklarımızın geleceği için, fikirlerinizi ve ilçemiz için önerilerinizi belirterek çalışmalarımıza katkı sunmanızı sizlerden rica ediyorum. Hepimizin birlikte yaşadığımız bu topraklara karşı sorumluluğu var. En güzelini birlikte başarabiliriz. Sizlerin destekleri bizleri onurlandıracaktır" ifadelerini kullandı.

CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar ve Biga Belediye Meclis Üyesi Alper Şen dışında ise konuşma yapılmadı. Daha sonra basın mensuplarının sorularına geçildi. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.

(Haber: Ahmet Tunç-Çiğdem Özden Demiray)

4cd42d80-8b57-4f98-83b7-7a4fcc7466b8

ec14e79f-feb5-4f2c-a5a7-491602c6a572

d792a4b2-e6aa-4460-93b9-7f8b384bd251

Ak Parti Biga'nın aday listesi belli oldu Ak Parti Biga'nın aday listesi belli oldu

a66a8eaa-0885-48f4-8c88-0f63ef2361e8

48dee67a-7a5f-47a4-baa1-03beda53bb34

9b25ed7c-b592-4f91-af93-7f6ec5077244

Editör: Ahmet Tunç