Biga'da 15 bin öğrenci karne sevinci yaşadı Biga'da 15 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Aselsan Konya tesislerine ziyarette bulundu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Aselsan Konya arasında savunma sanayi alanında ortak çalışma konusunda fikir birliğine varıldı. 

Aselsan Konya Genel Müdürü Bülent Işık'ın makamında gerçekleşen görüşmede, iki kurum arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında iş birliği yapılmasına karar verildi. Görüşme kapsamında, Aselsan'ın uzman kadrosunun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerine katılımı sağlanarak, öğrencilerin savunma sanayi alanındaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi.  Ayrıca, iki kurum arasında ortak araştırma projeleri yürütülmesi, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ve toplumda savunma sanayi bilincinin geliştirilmesi için ortak etkinlikler düzenlenmesi planlandı.

ÜLKE SAVUNMA SANAYİNE KATKI SAĞLANACAK

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Aselsan'ın Türkiye'nin savunma sanayi alanındaki en önemli kuruluşlarından biri olduğunu dile getirerek, "Üniversitemiz ile Aselsan arasında yapılacak ortak çalışmalar, ülkemizin savunma sanayi alanındaki gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır" dedi.

Aselsan Konya Genel Müdürü Bülent Işık ise, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Üniversitelerimizin bilgi ve birikiminden yararlanarak, savunma sanayi alanındaki yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç