Geçtiğimiz Aralık ayın başlarında gece yarısı ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat iki yardımcısı ile Üniversite genel sekreterini görevden almıştı. Görevden alınma sebepleri ise; YÖK tarafından gerçekleştirilen Kalite Denetimi çalışmasından ÇOMÜ'nün geçememesiydi. Aylar sonra YÖK tarafından ÇOMÜ'ye Akreditasyon belgesi verilirken olan görevden alınan isimlere oldu.

2 Aralık 2021 tarihinde gece saat 21.30 sularında ÇOMÜ'de deprem yaşanmıştı. Rektör Prof. Dr. Sedat Murat rektör yardımcıları olan Prof. Dr. Süha Özden ve Prof. Dr. Suat Uğur'un yanı sıra üniversitenin Genel Sekreterliği görevinde bulunan Cüneyt Eroğlu'nun istifalarını istedi.

İstifaların sebebi ise; YÖK kalite denetiminde ÇOMÜ'nün sınıfta kalmasıydı. Kalite denetim sonuçlarının kötü olması sonrasında ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sefat Murat'ın oldukça öfkelendiği, bunun üzerine de iki rektör yardımcısının ve üniversite genel sekreterinin istifalarını istediği belirtiliyordu.

ÇOMÜ'YE AKREDİTASYON BELGESİ VERİLDİ

Biga Ortaokulu ve okul kampüsü yeniden ihaleye çıkıyor Biga Ortaokulu ve okul kampüsü yeniden ihaleye çıkıyor

ÇOMÜ'de aralık ayında depreme sebep olan Kalite Denetimlerinin kesin sonuçları bugün açıkladı. YÖK aralarında ÇOMÜ'nünde bulunduğu 5 üniversiteye Kurumsal Akreditasyon Belgesi verdi. Aralık yaında yapılan denetimler sonrasında verilen Akreditasyon Belgesi sonrasında olan görevden alınan isimlere olduğu yorumları yapıldı.

omZkaliteZbelgesi

(Kaynak: Aynalı Pazar Gazetesi)