Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı.. Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı..
Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Örgütü de Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı Kurtuluş Yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan Atatürk Anıtı önünde tören düzenledi.
 
Çelenk sunumunun ardından CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren bir konuşma yaptı. Başkan Diren konuşmasında özetle şunları söyledi:
 
"BİR MÜCADELENİN SONU DEĞİL, YENİ BİR EVRESİ..."
"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, emperyalizme karşı dünyanın en onurlu savaşını vererek kurulmuş, milletimizin haklı mücadelesi dünyanın mazlum milletlerine boyunduruktan kurtulmaları için yol gösterici olmuştur. Bu anlamda modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmektedir. Ülkemizin kurucuları, savaş meydanlarında kazanılan zaferin kültürel, sosyal ve ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça kalıcı olamayacağı biliyordu. Bu nedenle, Kurtuluş Savaşı zaferimiz mücadelenin sonunu değil, yeni bir evreye geçmesini ifade ediyordu. Bu çerçevede genç Cumhuriyet, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma gayesiyle vakit geçirmeden devrimlere girişti. Sosyal ve kültürel devrimlerle eş zamanlı olarak ekonomik kalkınmaya yönelik adımlar atıldı. Cumhuriyetin ilanından bile önce İzmir İktisat Kongresiyle ülkenin bağımsızlığının temelinin ekonomik bağımsızlık olduğu ortaya kondu."
 
"İZLENEN YANLIŞ POLİTİKALARLA..."
"Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 4. Büyük Kurultayı’nı açış konuşmasında bu süreci şöyle tanımlamaktadır:
 
'Uçurum kenarında yıkık bir ülke… Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… Yıllarca süren savaş… Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygıyla tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet ve bunları başarmak için aralıksız devrimler… İşte Türk genel devriminin bir kısa deyimi…'
 
Cumhuriyetimiz, böyle onurlu bir mazinin temelleri üzerinde yükselmektedir; ülkemizin harcı bu aydınlık düşünceyle karılmıştır. Bugün aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kurucu ilkelerinden uzaklaşmanın sonuçlarını çok daha net şekilde görmektedir. İzlenen yanlış politikalarla ekonomik bağımsızlığı feda etmenin ülkenin saygınlığını nasıl zedelediğini yaşayarak deneyimlemektedir. Tüm bu şartlar altında dahi bu ülkeyi kanı ve canı pahasına kuranların torunları, Atasının emanetini korumakta kararlıdır. Bu ülkenin aydınlık yarınlarının pusulası Cumhuriyetimizin kurucu değerleridir. Bu duygu ve düşüncelerle ve Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu ülke için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum."
(Haber Merkezi)

Editör: TE Bilisim