Türkiye genelinde yılbaşından bu yana uygulanan fahiş elektrik zamları için birçok ilde sokak eylemleri düzenlenmiş, esnaf ve vatandaşlar elektrik zamlarını protesto etmişti. Çanakkale’de de yapılan protestolar sonrasında Sanayici ve üreticilerin Çanakkale’de önde gelen temsilcilerinden ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı da açıklamada bulundu.

“ELEKTRİK ZAMLARI MAKUL VE KABUL EDİLEBİLİR SINIRLARIN ÜZERİNDE..”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Yeni yılda uygulamaya giren ve üyelerimizin kaldıramayacağı bir oranda artış gösteren elektrik fiyatlarında acilen bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Tüm sektörleri olumsuz etkileyen bu artışlar işletmelerimizin sürdürülebilirliği açısından da büyük risk ve tehdit oluşturmuştur.  İşçi ücretleri, akaryakıt, hammadde maliyetleri gibi pek çok kalemde yaşanan artışların yanında elektriğe gelen zamlar makul ve kabul edilebilir sınırların çok üzerindedir” hatırlatmasında bulundu.

Biga ve İnegöl iş dünyasından mobilya sektöründe işbirliği atağı Biga ve İnegöl iş dünyasından mobilya sektöründe işbirliği atağı

Semizoğlu iktidar tarafından yeni bir düzenleme yapılacağı açıklamalarını da hatırlatarak; “Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın’ın açıklamalarından Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuyla ilgili talimatı olduğunu ve vatandaşın yükünü hafifletecek bir çalışma yapıldığını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu çalışmanın haneler ile birlikte; esnaf, tacir ve sanayiciler olmak üzere tüm işletmeleri kapsamasını ve makul sınırların çok üzerinde bir fatura daha tahakkuk etmeden acilen hayata geçirilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet Tunç