Biga'nın tanınan esnaflarından, eski Bigasporlu futbolcu Emrah Coşkun, geçtiğimiz günlerde Çanakkale İl Genel Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar'a teslim etti.

ESKİ FUTBOLCU, 15 YILLIK ESNAF
Bigaspor ve futbol camiasının yakından tanıdığı, yaklaşık 15 yıldır esnaflık yapan Coşkun yaptığı yazılı açıklamada özgeçmişiyle ilgili; "1980 yılında Biga'da dogdum. İlk ve orta öğrenimimi Biga'da tamamladim. Sırasıyla Dumlupınar İlkokulu, Biga Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Süper Lisesi'nden mezun oldum. Bigaspor futbol takımının alt ve üst takımlarında futbol oynadım. Bigaspor'u ve Biga'yı ilçe dışında başarıyla temsil etme başarısı gösterdim. 2008 yılında iş hayatına başladım. Emlak, gayrimenkul ve değerlendirme uzmanı olarak 15 yıldır mesleğimi devam ettiriyorum. 5 yıl adli makamlarda değerlendirme uzmanlığı yaptım. 10 senedir Biga Belediyesi bünyesinde değerlendirme uzmanlığı yapıyorum. Evliyim. 1 kız çocuğu babasıyım" ifadelerini kullandı.

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

"BİGA'MIZIN KÖYLERİNİ İYİ TANIYORUM"
Mesleği gereği 15 yıldır köylerde çalıştığını, Biga'nın köylerini iyi tanıdığını ve köylülerle iletişimin iyi olduğunu dile getiren Emrah Coşkun; "15 yıla yakın Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğim bulunmaktadır. Bu süreçte partimizin yerelde ve genelde iktidara gelebilmesi için saha çalışmalarında bulundum. Biga'mız Türkiye'nin en çok köy sayısına sahip ilçelerinden biridir. Yaklaşık 15 yıldır yaptığım mesleğim nedeniyle Biga'mızın çok sayıda köyünü yakından tanıma, köylerdeki hemşehrilerimizle tanışma ve bir arada olabilme fırsatı yakaladım. Biga'mızı Çanakkale'de il genel meclisi üyesi olarak iyi temsil edebileceğime, köylerimizin istek ve eksiklerini rahatlıkla tespit edip yetkili birimlere iletebileceğime inanıyorum. İletişim yeteneğim güçlü olduğu için kendimi ve partimizi köylerimizde doğru bir şekilde anlatabileceğimi biliyorum" dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç