Tokat Havalimanı açılışında "Davet yaptık, Bay Kemal gelmedi" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a CHP'den yanıt geldi. Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, "Alışmış yaverlerinin karşısında hizalanmasına. Bir atasözümüzü hatırlatmak isterim, Çağrılan yere erinme, çağrılmayan yere görünme" ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Tokat Havalimanı açılışında "Davet yaptık, Bay Kemal gelmedi" diyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Ceylan, "Çağrılan yere erinme, çağrılmayan yere görünme" dedi.

Erdoğan, Tokat Havalimanı açılışında, "Muhalefet konuşuyor. Davet yaptık, gelin dedik, beraber açalım. Bay Kemal gelmedi, yanındakiler gelmedi. Ama biz milletimizle beraber açtık" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li Ceylan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sultan;"Muhalefet konuşuyor. Muhalefeti davet ettik, gelin dedik. Bay Kemal gelmedi. Yanındakiler gelmedi" demiş. Alışmış yaverlerinin karşısında hizalanmasına. Bir atasözümüzü hatırlatmak isterim, Çağrılan yere erinme, çağrılmayan yere görünme" dedi.

“Montajlı görüntüleri değil, gerçek görüntüleri izleyin” “Montajlı görüntüleri değil, gerçek görüntüleri izleyin”

Ceylan, şunları söyledi:

"1915 Çanakkale Köprüsü Açılış daveti Gn.Bşk.Yardımcımız Sn @MuharremErkek17'in danışmanına KGM'nin unvanını bilmediğimiz bir memuru tarafından WhatsApp üzerinden gönderilmiş tarafıma ise davet dahi yapılmamıştır. Katılmamamızdan neden bu kadar rahatsız bu da ayrı bir soru tabi.

Biz 1,5 yıl ek garanti yani milletin sırtına yük vurdunuz diyoruz kızıyorlar. Sen günlük 675 bin Euro artı KDV ödüyorsun yükleniciye. Neden fazladan 1,5 yıl daha katlanıyoruz bu maliyete sorusu rahatsız ediyor."

be2041d8-5b75-41be-9ffa-962e46c277980420c35b-cfcb-4d2b-91e6-e0da8839de96,