Biga Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı'nda ulaşım ve belediye kreşleri için alınan zam kararlarının yanı sıra 47 milyon liralık da borçlanma teklifi, Cumhur İttifakı'nın oylarıyla geçmişti. Kararların tamamı oy çokluğuyla geçerken; meclis toplantısı sonrası Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yazılı bir açıklama yayınlayarak muhalefete tepki gösterdi.

"ALAYCI BİR ÜSLUPLA..."

CHP Sözcüsü Ergün Tulnay'ı alaycı bir üslup kullanmakla suçlayan Erdoğan; "Biga'mıza hizmeti kimse durduramaz. Bugün Belediye Meclisi'mizin gündem maddeleri arasında, ilçemizin tüm mahallelerine ve prestijli caddelerine hizmet götürmek amacıyla İller Bankası'ndan alınması planlanan 47 milyon TL'lik kredi başvurusu görüşüldü. Öncelikle, Gönüllerin Şehri Biga'mız için canla başla çalışan tüm Cumhur İttifakı meclis üyelerimize görüş birliğinde bulunarak yetkiyi Belediye'mize, hizmeti Biga'mıza kazandırdığı için teşekkür ederim. Söz konusu Biga'mıza hizmet olduğunda hayır demekten çekinmeyen, böylesine önemli bir konuda alaycı bir üslupla, 'Sizi 47’de durduran ne oldu diyen' Millet İttifakı Grubu ve Bağımsız meclis üyelerimize şunu hatırlatmak isterim: Evet, 45 milyon da olabilirdi, 50 milyon da. Asıl odaklanmamız gereken şey, Biga için sunulan hizmetlerin kalitesi ve etkisidir. Amacımız Bigalı hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak ve ilçemizin gelişimine katkıda bulunmaktır. Sizlerin deyişiyle bizi ne durdurur sorusunun cevabı açık: Durmak yok, yola devam!"

"KOMİSYONDA ONAY, MECLİSTE RET"

Muhalefeti kreş ücretlerine yapılan zamlarda komisyonda evet veren ama mecliste hayır oyu kullanmakla suçlayan Erdoğan; "Yine gündem maddelerimiz arasında yer alan İmar Düzenlemesi ve Kreş Ücretlerinin Düzenlenmesi hakkında oluşturulan komisyonlarda oy birliğini sağlayıp, canlı yayınlanan Belediye Meclisi’mizde karar değiştiren Millet İttifakı meclis üyelerinin tutumlarını, siz değerli Bigalı hemşehrilerime bırakıyorum. Bu hususlarla gönüllerin şehri Biga için canla başla çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı! Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı!

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç