Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga'da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Günün anısına pasta kesilirken; Erdoğan, Biga Belediyesi'nin çalışmaları ile kar yağışı sonrası Biga'da ekiplerin çalışmaları hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Biga'da görev yapan basın mensuplarının gününü kutlayan Erdoğan; "Zor bir görevi yerine getiriyorsunuz. Birçok bilgi kirliliği olabiliyor. Bu süreçleri en iyi yöneten, vatandaşımızı doğru bilgiyle besleyen sizlersiniz. Hepiniz bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü içtenlikle kutluyorum" dedi.

Biga'daki belediye ekiplerinin kar mücadelesiyle ilgili çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan; "Kar, Biga'da geç başladı. Sabah servislerde sıkıntı olmadı. En sıkıntılı bölge olan Ortur ve TOKİ bölgesinde de sıkıntı olmadı. Bize ulaşan ciddi bir sorun yok. En sıkıntılı olarak Kapalı Çarşı önü, köprü yaya kaldırımı gibi bölgeler vardı. Oralarda da ekiplerimiz çalışıyor. Solüsyon da kullanılıyor. Temizliğini yapıyoruz. Kar yağışı kesiliyor meteorolojiye göre. Don olursa buzlanma olur. Onun için de hazırız. Solüsyonumuz, tuzumuz hazır. Tüm ekiplerimiz teyakkuzda. Biga'da Lapseki'ye göre kar yağışı daha az. Dişbudak'tan sonrası sıkıntılı görünüyor" ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

erdoğanbasın4

erdoğanbasın3

erdoğanbasın1

Editör: Ahmet Tunç