Bigalı hemşehrileri ile sohbet eden Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Çavuşköy Mahallesi’ne kuracakları Çocuk Köyü ve Spor Kompleksi’nin bölgeye değer katacağını söyledi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene katılan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, projeleri arasında yer alan Türk Askerine adını veren Bigalı Mehmet Çavuş ve diğer tüm kahramanların doğdukları yaşadıkları yerleri ihya edecek projeleri hayata geçireceklerini hatırlattı. Biga’nın artık turizmle de anılması gerektiğini ifade eden Erdoğan; “Kentimizin önemli tarihi ve kültürel miraslarının gerekli restorasyonlarını yaparak turizme açacağız” müjdesini verdi.

Biga Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Bülent Erdoğan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Biga’da ev, esnaf ve sokak ziyaretlerinde bulunan Bülent Erdoğan, 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü etkinliklerine katıldı. Erdoğan; “İstiklal Marşımızın kabulünün 103’ncü yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla anıyoruz. Atatürk Kültür Merkezimizde Özel Biga Bahçeşehir Koleji’nin hazırladığı programda yarışmalarda dereceye giren tüm öğrencileri ve hazırlanan bu güzel programda emeği olan herkesi tebrik ederim” dedi.

Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi eski başkanlarından Mehmet Özkan ile de bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

615D24B1 6Fff 4F51 Ad0C 2071078A3Cbd

“ÇOCUK VE GENÇLERİMİZ YEREL YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAKLAR”
Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, öğrencilerin taleplerini dinlerken, ebeveynleriyle de sohbet etmeyi ihmal etmedi. Öğrencilerin ailelerine; çocuk ve gençlik merkezleri kuracaklarını ve mutlaka Bigalı çocuk ve gençleri bu meclislere katılmaya teşvik etmelerini ailelerinden isteyen Bülent Erdoğan; “Bigalı çocuklarımızı ve gençlerimizi kuracağımız meclislerle yerel yönetim de söz sahibi olmalarını istiyoruz. Seçimlerde de sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

ÇAVUŞKÖY ÇOCUK PARKI, UZAY TEKNOLOJİ MERKEZİ, GENÇLİK OYUNLAR VE MACERA PARKI
Öğrencilerin taleplerini de dinleyen Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan gençler için önümüzdeki 5 yılda muhteşem projeleri olduğunu söyledi. Çavuşköy’e Çocuk Köyü kuracaklarını, öğrenciler için Uzay Teknolojileri Merkezi kuracaklarını söyleyen Bülent Erdoğan, projeleri arasında ayrıca Gençlik Oyunları ve Macera parkı gibi gençlerin hem eğlenip hem bedensel aktivitede bulunabilecekleri alanlar yaratacaklarının sözünü verdi. 

E3Aa7B2A 6F45 4977 9F21 20Ae84Bb1Cd3

İYİ Parti Red Etti, Uz İhraç Edilmedi İYİ Parti Red Etti, Uz İhraç Edilmedi

FEN-MÜZİK LABORATUVARLARI… ERASMUS PROGRAMI…
Geçtiğimiz yıl ilkinin gerçekleştirildiği Erasmus projesine öğrencilerin ilgisi olduğunu belirten Bülent Erdoğan; “Okullarımızın inşasını devam ediyor. Biz her zaman Bigalı öğrencilerimizin eğitimlerinin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Milli eğitim müdürlüğümüz ile de ortak çalışarak okullarımızın ihtiyaçlarını karşılarken; Fen ve Müzik Laboratuarları kurmaya başlayacağız. Öğrencilerimizi ilk kez geçen yıl yurtdışına göndermiştik. Bu program öğrencilerimizin büyük ilgisini çekti, bunu önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz, öğrencilerimizin dünyayı görmeleri, yabancı dillerini geliştirmeleri, yeni ufuklar edinmelerini istiyoruz” dedi. 

17A3C582 Cb0E 4E68 9405 28Ca66D60861

“HEMŞEHRİLERİMİZE, GÖSTERDİKLERİ SAMİMİYETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yılı etkinlikleri kapsamında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan Denizkent Jandarma Komutanlığı’nda Kutsal Emanetler devir teslim törenine katıldı. Günü ziyaretlerle ve Bigalılarla iç içe geçiren Erdoğan, Ramazan ayının ilk teravi namazını da Hatipler camiinden de meclis üyesi adaylarının da katılımıyla vatandaşlarla birlikte kıldı. Erdoğan; “Ramazan ayının manevi güzelliğini birlik ve beraberlik havasını Biga’mız da yaşamaya devam ediyoruz. Teravih namazını eski Belediye Başkanlarımızdan Sayın Mehmet Özkan, ilçe başkanımız, meclis üyesi adaylarımız, teşkilatımızın değerli üyeleri ve kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte Hatipler Camii'nde eda ettik” dedi.

1D2Cae16 C424 459F Ad0C B41E9Ed7629B

ERDOĞAN, YENİCEKÖY MESİRE ALANI PROJESİNİ ANLATTI 
Bigalı hemşerileri ile sohbet eden Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Yeniceköy Mesire Alanı Projesi ile ilgili olarak sorulan soruları da yanıtladı: “Bizleri güler yüzleri ve sıcak sohbetleriyle karşılayan vatandaşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Hemşehrilerimizin bizlere olan teveccühü ve samimiyeti hoş görüşü bizim en büyük mutluluğumuz. Vatandaşımızın ilgiyle karşıladığı Yeniceköy Mesire Alanı Projemiz hakkında soruları da yanıtladık. Orman Bölge Müdürlüğünden tahsisli aldığımız Yeniceköy Kocatepe Mesire Alanı içinde kamelyaların olduğu, doğa ile iç içe bir yaşam bölgesi oluşturacağız. Yeniceköy Mahallemiz değer kazanacak, Yenice Köylü hemşerilerimiz başta olmak üzere Biga’mız rahat bir nefes alacak. Hem yeşil alan, hem de sosyal donatılarıyla örnek bir proje ortaya çıkacak. Merkezi hükümet yatırımlarımıza, belediye imkânlarıyla ortaya koyacağımız yatırımlarımızı ekleyeceğiz ve Biga’mızı çocuklarımız için örnek bir şehir haline getireceğiz. Biga’mızda istihdamız arttıracağız, sosyal yaşamı geliştireceğiz, yeşil alanlarımızı çoğaltacağız, hep birlikte yaşamanın mutluluğunu paylaşacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

Ba0B2Ba2 5380 4Dde 85Ea F4A78A0Cde7C

A24Ac70D 2811 404A 9D84 C7528B1Abb2F

431C9Aa7 91B4 423D B1B8 74Acf80452F0

000263Cb B82A 4Cbb B68C 5Abdcf31967F

1918Ab18 C6A5 4Aa4 9C67 04514E9B6141

96C626D1 Bcc3 468E Ae9E F4389Df6767A

Editör: Çiğdem Özden Demiray