Biga Belediye Başkanı ve AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, proje ve aday tanıtım toplantısının ardından seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bigalı hemşehrilerinin belediyeden isteklerini ve taleplerini dinleyen Başkan Bülent Erdoğan seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken; halen devam etmekte olan belediye çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısı sonrasında seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan seçim çalışmalarını hızlandırdı. Projelerinin halkta gördüğü ilgiden memnun olan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, Ramazan ayının ilk gününde sokak ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşların taleplerini dinleyen Bülent Erdoğan; sokakta karşılaştığı Bigalı kadınlarla yaptığı kısa sohbette; “Biga’ya kazandırmak istediğimiz projelerimizi açıkladık, tabi ki her Bigalı hemşehrimin rahatı ve huzuru için daha birçok şey yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerin rahatı, huzuru bizim en önemli görevlerimizden birisidir” dedi.

SEZAİ SUDA CADDESİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ
Bayramyerinden Ulu Camii’ye gelen Sezai Suda Caddesi’nde devam eden üst yapı çalışmalarını denetleyen Belediye Başkanı Bülent Erdoğan vatandaşlara da bilgilendirmede bulundu. Erdoğan; “Sezai Suda Caddemizde yaklaşık 10 bin metrekare kilit taş ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Biga’mızın en ihtiyacı olan caddesi ve bölgesi olarak bu sıkıntılı süreci de çalışmalarımız sona erdiği zaman bitirmiş olacağız. Şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Buradaki mahalle sakinlerini de ziyaret eden Bülent Erdoğan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KADIN KOLLARI İLE EV ZİYARETLERİ
AK Parti Biga İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ile ev ziyaretlerine geçen Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Ev ziyaretleri yapıp; dostlarımıza, yerel kalkınmasını tamamlayarak bölgesinde lider olacak, yeni dönemin, yeni yüzyılın Biga’sını anlatıyoruz. Tevazu, samimiyet ve gayretle gönüllere girmek için kapı kapı dolaşıyoruz” dedi. Başkan Erdoğan’a AK Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci de eşlik etti.

Cumhur Ersümer Biga'da konuştu Cumhur Ersümer Biga'da konuştu

“HÜKÜMET YATIRIMLARIYLA ESNAFIMIZIN, VATANDAŞIMIZIN YÜZÜ GÜLECEK”
Ev ziyaretlerinin ardından çarşı esnaf ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, Bigalı hemşerilerinden güçlü destek sözü aldı. Erdoğan yaptığı çarşı ziyaretleri ile ilgili olarak; “Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz, hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Biga’mızı Türkiye Yüzyılı'nın en değerli ilçelerinden biri haline getirebilmek için çok çalışıyoruz.  Biga çarşı merkezini hareketlendirecek festival ve etkinliklerimizi yeni dönemde hayata geçireceğiz. Biga’mıza hükümetimizce yapılacak yatırımlar ile ilçemizde esnafımıza, vatandaşlarımıza, sanayimize canlılık gelecek, ekonomik olarak ve istihdam anlamında Biga’mız çağ atlayacak. Bu süreci de hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

VATANDAŞLARDAN PROJELERE YOĞUN İLGİ
Biga’ya yapmak istediği projelerin Bigalılarca olumlu karşılanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bülent Erdoğan; “Çavuşköy'e spor kompleksi ve çocuk köyümüzü kuracağız. Yeniceköy'e mesire alanı, kreş ve çok amaçlı sosyal tesisimizi kazandıracağız. Nikah salonu, kütüphane, uzay ve bilim merkezi, fen ve müzik laboratuarları, yöresel ürünler satış merkezi, GES projesi, alternatif su kaynakları, belediye tiyatrosu, et entegre tesisi, sera OSB, Bigalı Mehmet Çavuş anı evi ve savaş galerisinin düzenlenmesi, Minia Çanakkale, Millet Bahçesi başta olmak üzere çok sayıda projemizle Biga’mızı yeni dönemin marka ilçesi haline getirmeye söz verdik. İl genel meclis üyesi adaylarımız ve meclis üyesi adaylarımızla biz ekip olarak hazırız” dedi.

TERAVİH SONRASI VATANDAŞLARLA ÇAYLAR İÇİLDİ
Gittiği her yerde Bigalıların yoğun ilgisi ile karşılaşmaya devam eden Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan Bigalı çocuklar ve gençlerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıp birlikte fotoğraf çekilme isteklerini yerine getirmeyi de ihmal etmiyor. Ramazan ayının ilk günü nedeniyle Teravi namazını Alişdede Camii’nde kılan Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan Muammer Aksoy Caddesi ve Kavaklık Caddesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların ilgisinden memnun olduğunu belirten Erdoğan; “Mahalle sakinleriyle çay sohbetinde bir araya geldik. İlgi, alaka ve teveccühleri için tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Biga’mızı Türkiye Yüzyılı’nın marka şehri haline getirmek için üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Çok çalışmamız gerektiğini de biliyoruz. Bigalı hemşehrilerimizin gözlerindeki samimiyet bizim en büyük motivasyonumuz” dedi.

(Haber Merkezi)

B4754F18 4061 4Dbf 8094 1Eb369098145

Ea54C116 3A33 4E99 9900 9D158D3F4A78

7C6Bf29B 34C5 4A44 Ac1F 190Cf6D23013

2Ae87F6D A48C 46Db 826A Cfe91D41Ead3

4A036Aa4 1294 4Bb2 B6B1 A29C9481102C

0Fad675D 8139 44Ec 9863 8D799Bc0D9Ef

2Eb6C95A C989 4Dc5 81D9 09481286B609

F41B5883 7035 4B60 9F37 622Ef75A9816

34632E4C B5Fe 4704 A674 20Da900C2D49

Editör: Ahmet Tunç