Biga Kent Konseyi 27 Haziran tarihinde gerçekleştireceği seçime hazırlanırken, 2 Boşnak adaydan biri olan Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Biga Emlakçılar Derneği Başkanı Ergün Erkap, aday olduğunu yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Ergün Erkap yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ben Ergün Erkap, 1966 yılında Biga’mızın Kalafat Köyünde dünyaya geldim. 1978 Yılında İlkokul öğrenimimi bitirdikten sonra, İlkokul öğretmenim Ahmet Karadal’ın yanında Kale Cam firmasında beş yıl çıraklık ve kalfalık yaptım. 1983-86 yılları arasında müteahhitlik yapan amcam Hilmi Erkap’ın yanında inşaat işlerinden sorumlu yöneticilik yaptım. Askerlik görevimi ise 1986 yılında Amfibi Piyade Komando olarak İzmir Foça’da gerçekleştirdim. Biga’nın belirli firmalarında inşaat ustalığı yapmaya başladıktan sonra 1991 yılında evlendim ve iki çocuk babasıyım. 1991 yılında Biga Belediyesi bünyesinde İnşaat Ustası olarak görev almaya başladım ve tam 24 yıl Biga’mıza hizmet ettim ve 2015 yılında emekli oldum. Hali hazırda Mostar Emlak firmasının sahibi olarak Biga’mızın değerine katkıda bulunmak için çalışmaya devam ediyorum.

13 yıl boyunca sendikalarda üstlendiğim görevler emeğin ve emekçinin hakkını savundum ve savunmaya devam ediyorum.  Sivil Toplum hayatımda Biga Çevre Derneği Kurucu üyelerinden olup kentimizin çevre ve doğa yapısını korumak için faaliyetlerde bulunduk. 2006 yılında kurulan Biga Bosna-Hersek Kültür ve Dayanışma Derneğinin kurucu üyeliğinin yanı sıra  dernek başkanlığı ve Türkiye Bosna Hersek Kültür dernekleri federasyon başkanlığı görevlerinde bulundum. Faaliyetlerimiz sırasında, boşnak kültürünün ilçemizde ve ülkemizde yaşatılması için aktif roller üstlendim. 

Kamyon Garajı gündemiyle toplandılar Kamyon Garajı gündemiyle toplandılar

Mevcut durumda da meslektaşlarımın isteği üzerine Biga Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin başkanlığını yürütmekteyim. 2016 2020 yılları arasında dışardan lise öğrenimimi tamamladıktan sonra öğrenim hayatıma ara vermeden şuan üniversitesiye giriş sınavlarına hazırlanmaktayım ;8 haziran 2024 yılında yapılacak üniversiteye giriş TYT sınavına gireceğim. Biga Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği ile birlikte Kültür Sanat ve Ekoturizm çalışma grubu başkanı olarak kentimiz ekoturizm alanlarının tespit ve değerlendirmesinde katkıda bulunmaya gayret gösterdik. Ve artık birikimlerimizin tamamının, nokta hedef halinde nitelendirmenin zamanı gelmiştir. Belediyemiz, Üniversitemiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve Hemşehrilerimiz ile birlikte  tecrübelerimizin bize kattığı vizyon doğrultusunda Biga’mızın dinamiklerini oluşturan tüm paydaşlarımızın ortaklığında Biga Kent Konseyi’ni tüm değerlerini ileriye taşımak için kurduğumuz güçlü ekibin önderliğinde Biga Kent Konseyi Başkanlığı’na aday olduğumu basınımız aracılığı ile hemşehrilerime deklare etmekten onur duyuyorum. Biga’mız gelişim potansiyeli ve üretken tabanıyla gelişime açık bir yapıya sahiptir. Tarihi dokumuz, kültürel yapımız, ekonomik değerlerimiz, gücünü geçmişinden alan gelenekleri ile tüm dinamiklerini ortaya çıkarmak için biz hazırız. Hakkımızda hayırlısı, Biga’mız için en güzeli olsun…"

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

4351Eee4 4577 4410 Ad0F B30542989A30

Editör: Ahmet Tunç