Melisa bebek hayata tutunamadı Melisa bebek hayata tutunamadı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün Müteahhit kuzeni Özgür Erbil’in Çan Belediyesine yönelttiği suçlamalar sonrasında başlatılan soruşturma bu sabah gözaltılarla sonuçlandı. Sabah saat 06.45’te Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün evine giden polis ekipleri eşi ve kızının yanında Öz’ü gözaltına aldılar. Soruşturma kapsamında 3 kişi da gözaltına alınırken; Öz’ün gözaltına alınırken yapılan uygulamalara CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tepki gösterdi.

“ÇAĞRI YAPILDIĞINDA HAZIR OLACAK SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANINA..”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptığı açıklamada; gözaltı işleminin hukuksuz ve temelsiz olduğuna dikkat çekerek; “Çan Belediye Başkanımız Bülent Öz hakkında uygulanan gözaltı işlemi; Temelsiz, Yersiz, Haksız Ve Hukuksuzdur. Çağrı yapıldığında her zaman hazır olacak seçilmiş bir belediye başkanının sabah 06.45'de eşinin ve kızının yanında gözaltına alınması kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

“YARGIDAKİ SİYASALLAŞMA ADALETİ ÇÜRÜTMEKTEDİR”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün adliyeye çağrılmak yerine evinden sabahın erken saatlerinde gözaltına alınmasını siyasi olarak değerlendiren Muharrem Erkek; “Elbette bu durumu Çan Halkı takdir edecektir. Yargıdaki siyasallaşma her geçen gün adaleti çürütmektedir. Süreci tüm örgütümüzle ve hemşerilerimiz birlikte yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç