Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı'nda 2017-2021 yılları arasında Biga Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunan Engin Tanrıkulu, AK Parti İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Resmi başvuru dosyasını AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan´a ilçe binasında teslim eden Tanrıkulu yaptığı yazılı açıklamada; "Saygıdeğer Bigalılar, bölgemizin tarımında et ve süt üretiminde lokomotif görevi üstlenen çiftçi ve üreticilerimiz, bölgemiz; üretim ve lojistik yönünden uyumluluğu sayesinde cazibe merkezi haline bürünmüştür. Bu manada Yerel yönetimde görev üstlenen her bireyin Türkiye Yüzyılında daha aktif bir rol üstlenmesi gerektiği kanaatindeyim. Aslında bu bir beklenti değil verilen görevin layığıyla yerine getirilmesidir" dedi.

"VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA ADAYIM"

Uyumlu çalışmalar yaparak sorunların üstesinden gelmek için çalışacağını dile getiren Engin Tanrıkulu; "İlçemizin il özel idaresi bölgelerinde alt yapıda, tarımda, turizmde hayvancılık üretiminde sorunsuz ve sürdürülebilir, yenilikçi, insanlarımızın farklı arayışlar içinde kalmaya zorlanmadığı, herkesin bildiği işte kazanç sağlayabildiği hale gelebilmesi için bu ortamın oluşabilmesi için 2024 mahalli idari seçimlerinde Biga’mızdan Ak Parti İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığına başvurumu tamamlamış bulunuyorum. Bölgemizdeki köy muhtarımız ile sivil toplum kuruluşlarımız ile üreticilerimizin muhatapları, ziraat odaları ve kooperatifler ile uyumlu çalışmalar yapacağımızı ve sorunların üstesinden gelebilmek köylerimizin bakım ve onarımında standartların üzerine çıkmak için var gücümüzle çalışmaya aday olduğumuzu bildirmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerimle Türkiye Yüzyılına yaraşır bir seçim olması temennilerimle teşekkür eder saygılar sunarım" ifadelerini kullandı.

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç