Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve yönetimi, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, esnaf ve sanatkarların sorunlarını ve çözüm önerilerini Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ile paylaştılar. Heyet ayrıca Çanakkale Milletvekilleri Ayhan Gider, Özgür Ceylan, İsmet Güneşhan ve Rıdvan Uz ile İçişleri Bakan Yardımcısı ve Çanakkale eski Milletvekili Bülent Turan'ı da ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarın sorunlarını paylaştılar.

Edinilen bilgiye göre BAĞKUR sigorta primlerinin düşürülmesi, emeklilikte SGK Bağkur 7200 prim mağdurlarının sorunlarının çözülmesi, taşıma ve ulaşım sektörünün sorunları, çalışan esnafın emekli maaşlarının düşük olması gibi sorunların konfederasyona ve milletvekillerine iletildiği öğrenildi.

Heyet adına konuşan Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan; "Konfederasyon başkanımız, kıymetli büyüğümüz Bendevi Palandöken'e, Çanakkale milletvekillerimize ve İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan'a esnaf ve sanatkarlarımızın sorun ve talepleri hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Kendilerine hazırlamış olduğumuz raporumuzu sunduk. Kıymetli zamanlarını bize ayıran değerli vekillerimize, içişleri bakan yardımcımıza ve konfederasyon başkanımıza teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarının çözümü noktasında gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Bizler esnaf ve sanatkarlarımız için çalışmaya devam ediyoruz. Bizim için verimli görüşmeler oldu. Sorunlarımızın takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

Heyette Başkan Ünal Özcan'ın yanı sıra Birlik Başkan Vekili İbrahim Mutur ile birlik yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Demir, Ahmet Nalbant, İbrahim Demirtaş, Türker Demirhan, Emin Görgün ve Birlik Genel Sekreteri Vildan Özkan yer aldılar.

(Haber: Ahmet Tunç)

esnafsanatkarankara7

esnafsanatkarankara8

Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı

esnafsanatkarankara6

esnafsanatkarankara5

esnafsanatkarankara3

esnafsanatkarankara4

esnafsanatkarankara2

esnafsanatkarankara1

Editör: Ahmet Tunç