Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Erkan Özkan'ın davetlisi olarak Biga'ya gelen Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Sayit Karabağlı, Biga'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan'ın yanı sıra Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Levent Güler ve oda yönetimi de ziyaretlerde yer aldılar.

Heyet, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ı, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur'u, Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz'u, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur'u, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Sokullu'yu ziyaret ettiler. Biga çarşı merkezindeki oda üyelerini de ziyaret eden heyet, Işıkeli Köyü'nde Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası'na 30 yıl boyunca hizmet eden eski başkan Emin Aktaş'ı da ziyaret ettiler ve köyde nohut kahvesi içtiler.

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Erkan Özkan'ın oda binasına da çıkan Başkan Karabağlı ile üyesi esnafların sorunları hakkında fikir alışverişi yaparken; aynı zamanda Biga'nın yöresel lezzetlerinin tanıtımı konusunda yapmayı planladıkları çalışmaları da görüşme fırsatı buldular.

fotoooo

Ziyaretler sonrası Medya Lokum'a konuşan Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan; "Federasyon başkanımız sağolsun davetimize nezaketle karşılık verdi. Yönetim kurulu üyemizin işyeri açılışına katıldı. Ayrıca beni de çok onurlandırdı. Sürpriz oldu şahsıma onur belgesi vermesi. Federasyon başkanımızla Bigamızda işyerlerinde bulduğumuz esnafların dükkanlarına girdik. Selam verdik. Hal hatır sorduk. esnaf odalarımızın başkanları başta olmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. En sonunda da odamıza 30 yıl hizmet ettikten sonra seçimin ardından görevi devraldığımız Emin başkanımızı ziyaret ettik. Federasyon başkanımızı odamızda ağırladık. Üyelerimiz ve sektörümüzle ilgili sorunlar ve çözümleri hakkında fikir alışverişi yaptık. Federasyon başkanımıza bizlerle olduğu için başta üyelerimiz olmak üzere tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgiye göre Başkan Karabağlı, ziyaretlerden memnun kalarak Biga'dan ayrıldı.

Şadan Doğan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü ile görüştü Şadan Doğan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü ile görüştü

(Haber: Ahmet Tunç)

fjylumndn

Editör: Ahmet Tunç