2016 yılında Belediye Ticaret Merkezi'nin alt katında açılışı yapılan DK Sanat Akademi, geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye devam ediyor. Biga'da Denizbank ve Anadolubank müdürlüğü de yapan ve emekli olduktan sonra DK Sanat Akademi'yi açan işletme sahibi Kadir Baran önderliğinde çalışmalarını sürdüren ekip, 4'üncü workshop etkinliğini Biga Şehir Parkı amfi tiyatrosunda gerçekleştirdi. 

Gülüşün ışıltılı bir gecedir Gülüşün ışıltılı bir gecedir

Piyano, keman, gitar, bağlama, yan flüt, kaval, ney ve klarnet eğitimleri veren Dk Sanat Akademi öğreticilerinin yetiştirdiği kursiyerlerin gösterdiği performans büyük alkış aldı. 

Aynı zamanda konservatuar ve güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi veren Dk Sanat Akademi, her çeşit müzik aleti satışı da yapıyor.

2016 yılında gerçekleştirdiği açılışta konuşan Kadir Baran, müzikle ilgili hayallerini; "Biga’ya kültürel ve Sosyal açıdan hizmet verebilmek için DK sanat evini kurmaya karar verdik. Müzik ve Halk dansları konusunda çocuklarımıza ve gençlerimize hatta bu ruhu içinde taşıyan gönül insanlarına hizmet ve eğitim vermek bu konuda deneyimli eğitmenler ile onlara yol açmak hedef ve ilkemiz olacaktır. Müzik ve Kültürün en güzel sosyal aktivitelerden biri olduğu ve ilçe halkımızın bu konuda ne denli duyarlı olduğunu biliyoruz. Bu amaçla haydi Biga Piyano, Keman, Gitar, Bağlama, Kaval, Ney ve Ritim kurslarında ne kadar becerikli olduğunu gösterebileceğiniz ve en iyi şekilde eğiteceğiniz merkezimize sizi bekliyoruz. Ayrıca konservatuar ve Güzel Sanatlar Lisesine hazırlamak isteyen çocuklarımız gelin hayallerinizi ve hedeflerinizi birlikte gerçekleştirelim" ifadeleriyle açıklamıştı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

dfhjkk

xcfghl

pooıufd

nhmnb

hjhklş

Editör: Ahmet Tunç