Biga'da 4 mesleki oda içerisinde değişen tek oda yönetimi Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası yönetimi oldu.

Seçim günü yaptığı açıklamalar, 32 yıllık oda yöneticisi ve başkanı Emin Aktaş karşısında aldığı seçim zaferi sonunda yaptığı birleştirici konuşma ile ilk günden dikkatleri üzerine çeken genç başkan Erkan Özkan ilk 32 günde yaptığı işlerle de dikkatleri üzerine çekti.

Son 2 dönemdir Biga'nın en hareketsiz mesleki odası olan Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası'nda Erkan Özkan başkanlığındaki yeni yönetimle birlikte hareketlilik de başladı. Başkan Özkan; özel hastanelerde, akaryakıt, eğitim alanındaki indirim anlaşmalarının yanı sıra hukuk danışmanlığı gibi çeşitli projeleriyle de dikkat çekiyor.

Genç başkan ilk 32 günde üyeleri için yaptığı indirim anlaşmalarıyla kolları sıvadı. İndirim anlaşmalarının yanı sıra kurumlararası işbirliğini geliştirmek için çeşitli ziyaretler gerçekleştiren genç başkan, ekibiyle birlikte güzel işlere imza atıyor.

Genç ve istekli bir yönetim olduklarını söyleyen Başkan Özkan; "Bizler büyüklerimizden nasıl öğrendiysek ona göre çalışıyoruz. 32 yılda yapılmayanları 32 günde yaptığımızı söylüyor bizi görenler. Bizler bizden öncekileri geçemezsek çalışmış sayılmayız. Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odamızı hak ettiği seviyeye ulaştıracağız" şeklinde konuştu.

Biga'nın paça çorbası, köftesi ve peynir tatlısı başta olmak üzere lezzetli yemeklerinin ve ürünlerinin ulusal düzeyde tanıtımı ile ilgili de planları olduğunu söyleyen Başkan Özkan; "Bizler sürekli üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Açılışlarında, iyi günlerinde, kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu tür mesleki oda işleri istek ve beceri ile de ilgilidir. Başarılı işler yapmak ve iz bırakmak istiyoruz. Yaptığımız iş ne olursa olsun, elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Odamıza kayıtlı bütün üyelerimizin hakları için sonuna kadar mücadele edip, en iyi şekilde hem üyelerimizi hem de odamızı temsil etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Karabiga'da patlama: 1 ölü Karabiga'da patlama: 1 ölü

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç