Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri'nin tamamlanmasının ardından gözler 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere çevrildi. Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ın başarısız yönetimi nedeniyle Ak Parti ve CHP başta olmak üzere diğer partilerde de birçok aday adayı isim Biga kamuoyunda konuşuluyor. CHP'de aday adaylığı konuşulan geçen isimlerden biri olan CHP'li Biga Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, genel seçimlerin hemen ardından aday adaylığını açıkladı.

Bir video paylaşan Şen; "Değerli hemşehrilerim. Belirli bir süredir üstlenmiş olduğum siyasi görevi, bir üst seviyeye taşımak için sorumluluk alma zamanı gelmiştir. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerin doğrultusunda Biga’mız ile ilgili fikirlerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Ekip arkadaşlarımın desteği ile bu siyasi er meydanına hep birlikte çıkıyoruz. Biga’nın geleceği için söyleyecek sözümüz var. Hedefimiz; daha çalışkan, daha umutlu bir Biga!'' ifadelerini kullandı.

Medya Lokum'u ziyaret eden Şen; "Seçim sonucu ne olursa olsun, aday adaylığımızı açıklamak için bu şekilde bir planımız vardı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimini geride bıraktık. Biz de açıklamamızı yaptık. Kendi sosyal medya hesabımızdan açıklama yapmamızın nedeni, bireysel bir karar olarak gördük. Bizim normal, alışılagelmiş yöntemlerin dışında bir çalışma stratejimiz olacak. Bu nedenle önümüzdeki 9,5 aylık sürenin bizim için, kendimizi anlatabilmemiz için uygun bir süreç olacağını düşünüyoruz. Projelerimiz var. Bize görev verilirse seçimden sonra hazırlıksız bir şekilde başlamak zorunda kalmayacağız. Biga'nın sorunlarını biliyoruz. Meclis üyeliği görevimizde de bunları gördük. Çözüm önerilerimiz olacak. Bu bir süreç. Sizlerle de yerel gazeteciler olarak bir araya gelmek istiyoruz. Biz mesleğinizi önemsiyoruz. Tabi biz önce aday adaylığımızı açıkladık. Aday belirleme süreci başka bir süreç. Biz aday adayı olarak çok sayıda ismin çıkmasını umut ediyoruz. Demokrasiye inanıyoruz. Yöntem ne olursa olsun, aday belirlenecek ve hep birlikte mücadele edeceğiz. Biz ekibimize ve kendimize güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Savunma sanayi şirketlerindeki cemaat örgütlenmesi iddiaları Meclis’te Savunma sanayi şirketlerindeki cemaat örgütlenmesi iddiaları Meclis’te

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç