AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Gökçeada’da ilçe teşkilatı ile beraber adayı karış karış gezerek vatandaşlarla buluştu. Gökçeada’nın kendisi için özel bir yeri olduğunu ifade eden Gider, altılı masayı eleştirdi. HDP Milletvekili Adayı Onur Düşünmez’in hapishanlerin kapısını kıracağız ifadelerine tepki gösteren Gider, Avrupa’dan aferin alacağız" ifadelerini de eleştirdi.

AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, çalışmaları kapsamında Gökçeada’daydı. Adada faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Gider, seçim bürosu açılışının yanı sıra, Yeni Bademli ve Uğurlu köylerinde vatandaşlarla buluştu. Adanın STKları ve muhtarlarıyla bir araya gelen Gider, güncel sorunları dinledi. Partisinin seçim bürosu açılışında konuşan Gider; altılı masanın birbirine zıt kesimlerden oluştuğunu ve amaçlarının yanlış olduğunu dile getirerek; “Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmekten başka ortak paydası olmayanlar bir araya gelmişler. Bir tarafta eşcinsel evlilikleri savunanlar, diğer tarafta kadın haklarına itiraz edenler. Siz ikiniz nasıl ortak bir karar alıp da memleketi yöneteceksiniz? Eğer ortak paydanız buysa; çok tehlikeli. Aynı ortak paydaya Pensilvanya’daki teröriste katılıyor. Çok tehlikeli bir yoldasınız. Böyle bir amaç olmaz. Harmanı yakacağım diyen, orağı göremez. Bırakın harmanı yakmayı da, azıcık bir ekin ekmeye çalışın” dedi.

“ÇOK İŞ YAPAN, HATA DA YAPAR”

AK Parti’nin iktidarı boyunca çok sayıda projeye imza attığını vurgulayan Gider; “ Bugün bizim 20 yıllık iktidarımızda eleştirilmek istenirse; bin tane eleştirecek yanımızı bulursunuz. Çünkü iş yapan insan, hata da yapar. Bu eleştirilebilir. Tüm eleştirilir de başımız gözümüz üzerine. Ama siz Allahtan da korkmaz mısınız ki, doğalgazı da eleştiriyorsunuz. Biri de diyor ki; SİHA’lar insan öldürüyor. Günaydın. Bütün silahlarla insan öldürülüyor. Biz savunma için bu silahları üretiyoruz. Kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok. Ancak toprağımızda gözü olanın gözünü çıkarmak da boynumuzun borcu. Bunlar Avrupa’dan aferin alma peşinde oldukları için böyle konuşuyorlar. Bize onların aferini lazım değil. Bosna’daki kardeşimin duası lazım. Karabağ’daki kardeşimin duası lazım” ifadelerini kullandı.

"Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek için..." "Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek için..."

HDP MİLLETVEKİLİNE ELEŞTİRİ

HDP Hakkari Milletvekili Adayı Onur Düşünmez’in yaptığı açıklamayı eleştiren Ayhan Gider; “Bunların hizmet diye bir gündemleri yok. Biz bunlarla seçime gitmiyoruz. Biz dünya ile seçime giriyoruz. Bu seçimden de yine galip geleceğiz. Allah muhafaza, kazanırlarsa ne yapmak istediklerini söyleyeyim. Hakkari HDP milletvekili adayı Onur Düşünmez. Ben burada konuşuyorum, O da Hakkari’de. Diyor ki; “sandıklarla beraber, hapishanelerin de kapısını kıracağız” Kırdırtmazlar sana onu. Çok deneyen oldu. Senin ağababaların geldi 100 sene önce. Onlar kıramadı, sen mi kıracaksın? Bu kadarla da kalmıyor. Diyor ki; “bu seçim sadece milletvekili seçimi değil. Kürdistan’da nefessizlik halinin ortadan kaldırılması seçimidir” bu lafın neresinden tutsan elinde kalır. Bu memlekette Kürt kardeşim, Kürt olduğunu AK Parti iktidarında söyleyebildi” dedi.

(Haber Merkezi)

Ayhan Gider Gökçeada (5)

Ayhan Gider Gökçeada (1)

Ayhan Gider Gökçeada (2)

Ayhan Gider Gökçeada (10)

Ayhan Gider Gökçeada (3)

Ayhan Gider Gökçeada (9)

Ayhan Gider Gökçeada (8)

Ayhan Gider Gökçeada (7)

Ayhan Gider Gökçeada (6)