Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç, Karabiga Belediye Başkanı olabilmek için aday adaylığı resmi başvurusunu CHP Biga İlçe Başkanlığı'na yaptı.

Parti ilçe binasında gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Semih Kırbaç; "Bugün benim hayatımın dönüm noktalarından, en önemli anlarından birini yaşıyorum. Doğduğum, büyüdüğüm, hayatımı kazandığım ve neredeyse tüm zamanımı harcadığım Karabiga'mızı yeniden sosyal demokrat belediyecilikle buluşturmak, yılın 12 ayı keyifle yaşanabilecek bir belde haline getirmek için bir adım atıyoruz. Partimize resmi adaylık başvurumuzu yapıyoruz. Hep birlikte çok çalışarak başaracağız" ifadelerini kullandı.

CHP Biga İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen basın açıklamasına CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, CHP Gümüşçay Belde Başkanı Hasan Kırım, önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, önceki dönem Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Karabiga Belediye Meclis Üyeleri, Biga Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen, partililer ve basın mensupları katıldılar.

semihkırbaç17

"KARABİGA'DA DEĞİŞİM İSTEĞİ ARTIK DURDURULAMAZ"

Çok heyecanlı olduğunu, Karabiga'da değişim isteğinin durdurulamaz biçimde ortaya çıktığını dile getiren Semih Kırbaç; "Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum. Yaklaşık 7 aydır çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hemşehrilerimin desteğini çok yakından hissettiğim, kendimi hiç yalnız hissetmediğim, Karabiga'mızda bir değişim isteğinin artık durdurulamaz bir biçimde ortaya çıktığını gördüğüm bir süreç oldu. Destekçilerimizle, Karabiga'nın değişimine ve gelişimine gönül veren dostlarımızla birlikte Karabiga'mızı karış karış gezdik. Dokunmadık el bırakmadık. Her bir vatandaşımızı dinledik. Partimizde Genel Başkanımız Özgür Özel ile birlikte başlayan değişim talebinin Karabiga'mızda da bir değişim isteğiyle karşılandığını görmek bizlere büyük mutluluk verdi" dedi.

semihkırbaç20

"12 AY BOYUNCA YAŞANABİLECEK..."

“Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz” “Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz”

Adaylık sürecinin kesinleşmesiyle birlikte projelerini de analatacağını dile getiren Semih Kırbaç; "Burada uzun bir konuşma yapmak istemiyorum. Kendimizi iyi anlattığımız bir sürecin içindeyiz. Sizler bizden ne isterseniz bizler size o hizmeti getirmek için mücadele edeceğiz. Tek tek proje anlatacağımız zaman da gelecek. Ama şimdi şunun sözünü büyük bir güvenle verebilirim. 12 ay boyunca huzurla, keyifle yaşanabilecek bir Karabiga'yı ortaya çıkaracağız. Halkıyla, personeliyle kavga etmeyen, halkın kolay ulaşabileceği belediye hizmetlerinin tesis edildiği bir Karabiga Belediyesi'ni dönüştüreceğiz. Yolların, suyun, kanalizasyonun, kısacası olması gereken tüm belediyecilik hizmetlerinin yerinde ve zamanında gerçekleştirilebildiği bir Karabiga Belediyesi'ni hayata geçireceğiz. Karabiga Belediyesi'ni sosyal demokrat belediyecilik uygulamalarının en iyi uygulandığı belediyeler kategorisine sokmak birinci önceliğimiz olacak. Denizi, doğası, taşı toprağı, konumu ile yurdumuzun cennet köşesinde yaşarken; Karabiga'mızın potansiyelinin ortaya çıkmasını sağlayacağız" dedi.

semihkırbaç5

"ZAMANI GELDİ"

'Zamanı geldi' sloganıyla Karabiga'da değişimi ve dönüşümü gerçekleştireceklerini söyleyen Semih Kırbaç; "Karabiga'mızda değişimin ve dönüşümün zamanı geldi. Bizler bu mücadeleyi halkımızdan, sizlerden aldığımız güçle, azimle ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Sizlerin inancı, bizlere güç veriyor. Siz istediğinizde bu değişim gerçekleşecek. Sizlerin önünde hiçbir güç duramaz. Karabiga'ya barış gelecek, huzur gelecek, sosyal belediyecilik gelecek, hizmet gelecek. Bizim için Karabiga'mızın zamanı geldi. Başvurumuzu ilçe başkanlığımıza yapmanın da zamanı geldi. Ben buradan şunu açıkça ifade etmek istiyorum. Karabiga'da, Biga'da ve Gümüşçay'da değişim gerçekleşecek ve Biga'mız sosyal demokrat belediyecilikle yönetilecek. Hep birlikte inanarak, çok çalışarak başaracağız. Sağ olun, var olun. Allah yardımcımız olsun. Yolumuz açık, aydınlık olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar'a adaylık başvuru dosyasını teslim eden Semih Kırbaç, daha sonra destekçileriyle fotoğraf çektirerek tebrikleri kabul etti.

(Haber: Ahmet Tunç)

semihkırbaç31

semihkırbaç30

semihkırbaç29

semihkırbaç28

semihkırbaç27

semihkırbaç26

semihkırbaç25

semihkırbaç24

semihkırbaç23

semihkırbaç22

semihkırbaç21

semihkırbaç20

semihkırbaç19

semihkırbaç18

semihkırbaç17

semihkırbaç16

semihkırbaç15

semihkırbaç14

semihkırbaç13

semihkırbaç12

semihkırbaç11

semihkırbaç10

semihkırbaç9

semihkırbaç8

semihkırbaç7

semihkırbaç6

semihkırbaç5

semihkırbaç4

semihkırbaç3

semihkırbaç2

semihkırbaç1

Editör: Ahmet Tunç