Çanakkale İl Genel Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen “Elektrikli Hizmet Aracı Satın Alınması” teklifi görüşüldü. Plan ve Bütçe komisyonu tarafından hazırlanan raporda şu ifadeler yer aldı; “Komisyonumuza havale edilen Elektrikli Hizmet Aracı Satın Alınması konusu görüşüldü. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda; Valilik hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet elektrikli hizmet araç satın alınmasına ve araç alımının 2023 mali yılı İl Özel İdaresi bütçesi T Cetveline ilave edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

TOGG ALINMASINA SADECE 2 MECLİS ÜYESİ KARŞI ÇIKTI!

Hali hazırda Çanakkale Valisinin hizmetinde kullanılmak üzere bir adet 4x4 arazi aracı, bir adet makam otosu; ihtiyaç olduğunda ise çeşitli kurumlardan kullanılmak üzere geçici olarak araç alınabilindiği biliniyor. Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor mecliste dirençle karşılanmadan oturumda hazır bulunan 33 meclis üyesinden CHP’li Ömer Ar ve Özkan Aldemir hayır oyu verirken diğer üyeler olumlu oy kullandılar.

KDV HARİÇ FİYARI; 950 BİN İLE 1 MİLYON 300 ARASINDA DEĞİŞİYOR!

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından Türkiye’de montajlanarak üretilen araçlar ön sipariş imkanıyla piyasadaki yerini aldı. İlk olarak SUV modeli ile piyasadaki yerini alan aracın fiyatlarının ortalama araç fiyatlarına göre yüksek olduğu dikkatleri çekiyor.

TOGG T10X modeli satın almak isteyenler için üç farklı opsiyon sunuyor. V1 RWD Standart paket ile 300 kilometre menzil ve 160 kilowatt motor gücüne sahip başlangıç fiyatı Mayıs 2023 tarihi itibariyle 953 bin TL tutuyor.

314 kilometre menzil ve 169 kilowatt motor güzüne sahip olan V2 RWD standart menzil paketi ise; 1 milyon 55 bin TL’den satışa sunuldu.

510 kilometre menzile sahip ve 320 kilowatt motor gücüne sahip V2 RWD Uzun Menzil Paketi ise; mayıs 2023 fiyatlarına göre 1 milyon 215 bin TL’den satışa çıkıyor. Bu rakamlara ise KDV ve ÖTV eklenip eklenilmeyeceği ise bilinmiyor.

İHALE’DEN SONRA TOGG’UN TESLİMİ İÇİN SIRA BEKLENECEK!

Çanakkale İl Genel Meclisinden geçen ve İl Özel İdare bütçesinden satın alınacak olan TOGG için öncelikle yasal mevzuat gereği ihale düzenlenmesi gerekiyor. İhale’nin teknik şartnamesinin yayınlanması sonrasında ihale süreci başlayacak. Burada TOGG satışı yapan bayilerden mi teklif alınacak, yoksa hali hazırda TOGG sahibi kişilerden mi alınacağı belirtilmiyor. Ancak şuanda TOGG satışı bayilerden yapılmadığı da biliniyor.

TOGG almak isteyenler; Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) websitesi üzerinden ödemelerini yaptıklarını belirterek sıra alıyorlar. Sıraların belirlenmesinin ardından kura çekimi yapılarak araç teslim edilecek aday belirleniyor. Ayda ortalama 200 civarı TOGG üretimi yapılıyor ve hali hazırda 28 bin ön siparişin 8 bin adedinin karşılandığı kamuoyuna açıklanmıştı.

15 Temmuz şehitleri için program düzenlendi 15 Temmuz şehitleri için program düzenlendi

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç