Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından hazırlanan imar planı değişiklikleri Cumhurbaşkanı  ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı. Resmi Gazete'nin 12 Nisan tarihli sayısında yayınlanan kararname ile mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü adına kayıtlı, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Çanakkale'nin merkez ilçesi Çınarlı Mahallesi'ndeki taşınmaza "Gelişme konut alanı, kumsal-plaj, park ve yol" kullanım kararları getirilmesine ilişkin imar planı değişikliği onaylandı.

ORMAN KAMPI KONUT ALANI OLACAK!

Çınarlı Köyü’nde ada ve parsel belirtilen alanın ise; 7’den 70’e neredeyse tüm Çanakkalelilerin bildiği ve bir anısı olduğu Orman Kampı’nın olduğu ortaya çıktı. Deniz kenarında bulunan 6 bin 692 metrekarelik alan için "Gelişme konut alanı, kumsal-plaj, park ve yol" imar değişikliği yapıldı.

İLK TEPKİYİ MUHARREM ERKEK GÖSTERDİ “YAPAMAYACAKLAR”

Eski gençlik kolları başkanı da başvuru yaptı Eski gençlik kolları başkanı da başvuru yaptı

Çanakkale’de basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, elindeki Kararnameyi basına göstererek; “Çanakkale’de Kazdağıları ve ormanlarımız sularımız tehdit altında. Saray iktidarı betona ve ranta saplanmış durumda. Çanakkale’de herkesin bildiği, herkesin çok sevdiği orman kampı var biliyorsunuz. Kıyı’dadır, orman personeli kalır. Çanakkaleliler gidip denize girerler. 12 Nisan tarihinde, daha 2 gün öce cumhurbaşkanlığı kararı ile burası imara açıldı.  2 gün önce Resmi gazetede yayınlandı, 1 ay sonra seçim var, ayıptır. Çanakkale belediyemize sormuşlar burayı, belediyemiz ‘Hayır yapamazsınız. İmar Kanuna aykırı’ demiş. Bu sefer ne yapmışlar; ellerindeki yetkiyi kullanmışlar; özelleştirme kapsamına alıp imar verip konut alanı yapmışlar. Size söz veriyoruz yapamayacaklar. Bunların tek derdi rant” tepkisini gösterdi.

(Haber Merkezi)