Biga İlyas Bayram Stadyumu’nun 1 yıldır tamamlanamayan tribünü Bigaspor yönetimine alternatifler planlar düşündürürken, inşaatın yetişip yetişmeyeceği ise gün geçtikçe Bigaspor camiasında moralleri bozuyor.

Medya Lokum’a konuşan Bigaspor Başkanı Serkan Özkan geçtiğimiz gün B planlarını açıklamıştı. Bugün de Bigaspor’un taraftar grubu Afacanlar’dan sert tepki geldi. ‘Tribünleri kendinize deplasman yaptırmayın’ başlığıyla yayınlanan Afacanlar imzalı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bigasporumuzun maçlarına ev sahipliği yapan Biga İlyas Bayram Stadyumu, herkesin bildiği üzere yenilenen tribün inşaatı nedeniyle 1 yılı aşkın süredir kapalı.

Pandemi nedeniyle tatil edilen liglerin ardından stat kapatılmış ve Biga Kaymakamlığı’nın internet sitesinde yayınlanan habere göre 13 Ekim 2020 tarihinde ihalesi yapılan işin 6 ay sonunda teslim edileceği açıklanmıştır.

Ancak 5-6 aylık süreçte ilçemizde yapımı tamamlanma aşamasına gelen bina örnekleri dururken sadece tribünlerin yeniden yapıldığı Biga İlyas Bayram stadyumu’nun inşaatı hala bitirilememiştir.

Pandeminin ardından oynanan kısa ligi, stadımız olmadığı için Çanakkale’de oynamak zorunda kaldık. Profesyonel ligde takımı olmayan Çanakkale’nin, profesyonel lige çıkmaya en büyük aday kulübü Bigaspor’a destek olunacağına, köstek olunuyor.

Şampiyonluk parolasıyla lige başlayan kulübümüz, bu sezona da yetiştirilemeyen stat inşaatı nedeniyle maçlarını hala Gümüşçay’da oynuyor. Bigaspor en büyük gücü olan taraftarını tam olarak arkasına alabilmiş değil.

Bigaspor'da milli gurur! Bigaspor'da milli gurur!

Rakipler üzerinde istediğimiz baskıyı oluşturamadığımız için bu hafta büyük yara aldık. Büyük desteklerinizle 3 sezonluk iç sahadaki yenilmezlik serimiz son buldu.

Sorumlusu BİGASPORUMUZA sahip çıkmaktan aciz olan sizlersiniz.!

ŞİMDİ SORUYORUZ

1,5 yıldır bir tribün inşaatı nasıl ve neden bitirilemez?

Bu şehrin sözde yönetenleri ve dinamikler tam olarak ne işe yarar?

Aldığımız bilgilere göre stadın duvarlarının yıkımı projede yokmuş, ama firma yıkmış. Stat duvarı için tekrar ihale yapılması gerekiyormuş ancak ona ayrılabilecek bir bütçe yokmuş.

Bir müteahhit Bigaspor’un kaderiyle mi oynuyor? Şayet öyle ise siz buna nasıl izin veriyorsunuz?

Yoksa stadın yetişmemesi, Bigaspor’un her maçını deplasmanda(!) oynaması birilerinin işine mi geliyor?

BİGASPOR SAHİPSİZ DEĞİLDİR!

BİGASPOR TARAFTARI HEPİNİZDEN BÜYÜKTÜR.

Karar vericiler ve buna ön ayak olanlar, siz işinizi yapmaktan aciz olabilirsiniz ancak söz konusu BİGASPOR olunca bizim çizgimiz nettir…!”