Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Ak Parti ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Yıkılan okullarla ilgili Biga Ortaokulu’nun bulunduğu yerleşkenin ihalesinin yapıldığını ve inceleme sürecinin devam ettiğini söyleyen Borazan, geçtiğimiz aylarda kendisini eleştiren CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’e de yanıt verdi.

“BİGA HEYETİ OLARAK BİGA’MIZ İÇİN DERTLENİYORUZ”

Ankara temaslarıyla ilgili bilgi veren Borazan; “Ankara ziyaretlerimiz kapsamında, benim ilçe başkanlığım döneminde ikinci kez kaymakam bey, belediye başkanlarımız Cumhur İttifakı ortağımız MHP ilçe başkanımız ve STK temsilcilerimiz ile Ankara ziyareti gerçekleştirdik. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızı ziyaret ettik. Biga’mızda bulunan ana trafonun yenilenmesi gerektiğini anlattık. Bunun ile ilgili bakanımız hemen çalışmaların başlaması gerektiğini söylemişti. Yerinde de incelemeler yapıldı bu konuda. Çalışmalar devam ediyor. Ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Karabiga kavşağının ışıklandırılması, Karabiga yolunun yeniden sıcak asfaltlama çalışması yapılması, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin sıcak asfaltı ile ilgili olarak taleplerimizi bir kez daha ilettik. Bunların haricinde ek olarak Kemer Köyü yolunun İÇDAŞ fabrikası dolayısıyla çok yoğunluk olduğunu ve bu yolun genişletilmesi için taleplerimizi ilettik. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığımıza gittik. Okullarımız ile ilgili görüştük. Strateji İletişim Başkanlığı üzerinden yapmış olduğumuz görüşmelerde 3’üncü kapalı spor salonu için görüşmemiz oldu. Salih başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Uyum içerisinde çalışıyoruz. Her konuda görüşüp dertleşiyoruz. Ankara ziyaretimizde de MHP Genel Merkezi’ne gittik. Bizlere güzel bir ev sahipliği yaptılar. Genel başkan yardımcıları ile bir araya geldik. TBMM’de de MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ile görüştük. Birçok konumuz daha var. İnşallah netleştikçe paylaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

akp3

“OKULLAR BÖLGESİ İÇİN İHALE YAPILDI, SABIRLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Okullar bölgesiyle ilgili konuşan Borazan; “Okullar bölgesiyle alakalı olarak ben ilk olarak siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bu konuyla dertlendiniz. Gündeme taşıdınız. 25 Kasım 2022 tarihinde ihale gerçekleşti. İhale süreci de 10-15 gün sürebiliyor. Alan firmayla imzalar atılacak. Ben burada rahatladığımızı düşünüyorum. Ben bu konuda kıymetli öğrencilerimize, velilerimize, değerli öğretmenlerimize, idarecilerimize teşekkür ediyorum. Çocukların burun kanaması bile bizim için çok kötü bir şeydir. Bütün okulların yıkılması cesaret işi ve bu cesareti biz gösterdik. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda bir Düzce depremi yaşadık ve o tarihte biz Ankara’daydık. Bu depremi hissettik. Şu anda baktığımızda ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görüyorum. Çünkü Allah göstermesin, deprem hattındayız. Birine bir şey olsa bunu acısını hepimiz çekeriz. 450 gün ihale süresi mevcut. Geçtiğimiz cuma günü velilerimizin bir talebi vardı. Ders saatleri ile ilgili olarak bir karar alındı. O konuda da bir rahatlama olduğunu düşünüyorum” dedi.

“İLK GÜNKİ HEYECAN İLE ÇALIŞIYORUZ”

Yaşanan sorunlara rağmen halkın çözüm için Ak Parti’ye güvendiğini dile getiren Borazan; “3-4 aylık bir yaz sürecini geride bıraktık. AK Parti Biga İlçe Başkanlığı olarak güzel işler yaptık. Her zaman seçim varmış bilinciyle çalıştık. 15 yıldan bu yana AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. İlk gün de aynı bugün de aynı heyecanla çalışıyoruz. Biz her zaman iyisiyle kötüsüyle, cenazesiyle, düğünüyle hiçbir sebebi olmadan insanların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu yaz döneminde milletvekillerimiz ile 19 ayrı gün program yapmışız. Ben milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Biga’ya ayırdıkları zaman azımsanmayacak düzeyde. Biz AK Parti İlçe teşkilatı olarak da tüm kademelerimiz ile birlikte en son ay 18, yaz döneminde de 84 köy ziyareti gerçekleştirdik. Bu çerçevede geçtiğimiz cuma günü 12 ilçemizde eş zamanlı olarak şehir buluşmaları kapsamında programlar gerçekleştirdik. MKYK Üyemiz Hasan Sert Biga’daydı. Gençlik kolları başkanıma da teşekkür ediyorum. Gençlik buluşması düzenlediler. O akşam da orada gençlerimiz ile bir araya geldik. AK Parti teşkilatları her zaman insanların yanında. Sorun olsa bile halen tercih ve teveccüh edilen partinin AK Parti olduğunu sahada çok net bir şekilde görüyoruz” ifadelerini kullandı.

akp2

“BAKIŞ AÇILARI BU OLMAMALI”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’ün köy ziyaretleriyle ilgili yaptığı eleştiriye yanıt veren Borazan; “Geçtiğimiz zamanlarda Osman başkan şöyle bir ifadede bulundu. Köylere gittiğimizden bahsedince, yanılmıyorsam, ‘Ova Tur’a binsem, ben de 50 köye giderim’ dedi ve ‘Celeplerde hayvan aramak için köy geziyor. Sonra gittiniz de ne oldu’ diye de ekledi. Evet gittik de ne oldu. Hiçbir iş yapmadıysak bile köylerimizde halkımızla, hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Zaman geldi, bize kızdılar ama neden? Çareyi bizde gördükleri için kızdılar. Karşılığının AK Parti’de olduğunu görüp de sitemlerini ilettiler. Bir yıldan bu yana da çok şey değişti. Bakış açıları bu olmamalı. Bir arabaya binip köy gezebilirsin ama kimin elini sıkabilirsin. Bir hemşehrimin derdi var mı diye bakmazsın ya da buğday fiyatı ne olmuş köyün bir ihtiyacı var mı göremezsin. Çok yanlış bir üsluptu. Köyleri gezmek farklı oluyor. Bizim gibi gezip dertlenmekle oluyor” dedi.

“Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir” “Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir”

“47 KÖYÜMÜZDE 35.500 M2 PARKE TAŞI YAPILDI”

İl Genel Meclisi’nde yapılan çalışmaları hatırlatan Borazan; “Bu yıl il genel meclis üyelerimizle, il özel idaremizde Cumhur İttifakı ortağımız ile dertlenerek hemşehrilerimize hizmet götürmek için çalıştık. Bu yıl 47 köye 35.500 metrekare parke taşı döşenmiş. 21 köyün içme suyu sorunu çözülmüş. 5 köye kanalizasyon çalışması yapılmış. 3 köyümüze de menfez çalışması yapılmış. 7 km beton yol çalışması yapıldı. Örtülüce-Kocagür arası, Bozlar-Sığırcık arası, Ahmetler-Paşaçayı-Ramazanlar arası, Yeniçiftlik köy bağlantı yolu, Göktepe depoların önü ve Gürçeşme-Bezirganlar arasında toplam 7.000 metre beton yol çalışması yapılmış. Sadece köylerimiz değil tabi ki, herkesin yakından takip ettiği Gümüşçay ve Karabiga beldelerimiz var. Çoğu ilçede doğalgaz yokken Gümüşçay doğalgaz tanışalı ile 3 yıl oluyor. Düğün salonuyla diğer çalışmalarıyla adından çokça söz ettiriyor. Karabiga’da geçtiğimiz günlerde doğalgaz tamamlandı. Orada da birçok çalışma sürüyor” şeklinde konuştu.

“BENCE OSMAN BAŞKANI ÇOK BÜYÜK YANILTIYORLAR”

CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk’e CHP’li belediyelerin örneğini veren Borazan; “CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, elektrik direkleri ile ilgili yapılan çalışma hakkında işi yapan firmanın İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun arkadaşı olduğunu söyledi ve onun selamıyla iş yaptığından bahsetti. Bence başkanı çok büyük yanıltıyorlar. Baktığımızda kayyum belediyeleri ve AK Parti belediyelerinin adrese teslim ihale aldığını söyledi. Bunun çok yanlış olduğunu söylemek istiyorum. Firmanın referanslar kısmına bakın… Çanakkale, İzmir, Eskişehir, Aydın gibi CHP’li birçok belediyenin iş yaptığını göreceksiniz. Açıp bir baksa kendisi de görecek aslında. Asıl mesele bakması da değil. Bu kadar ucuz eleştiri yapmamalı. Hele ki Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı hakkında bu eleştiri çok haksız. Ben kendisini bu konu hakkında kınıyorum. Takdir Biga halkının. CHP Belediyesi döneminde yapılan Hamdibey Mahallesi’nin girişinde yapılan ışıklandırmaya, bir de buraya baksınlar ki bu yapılanlarda fatura olarak belediyeye hiçbir külfeti yok. Ama o dönemde yapılan direklerin belediyeye fatura yükü var. Eleştiri yaparken bunun doğruluğu var mı, ben bunu söylersem, yarın insanlar bana bir şey söyler mi, açık kapısı var mı diye insan bakar. Hepimiz siyaset yapıyoruz. Hata da yapabiliriz. Ama sen İçişleri Bakanını bu şekilde suçlayacaksın, Biga Belediyesi’ni suçlayacaksın, ek olarak bilgi vereyim. Çan Belediyesi de Biga Belediyesi’nden dosya istemiş proje hakkında. Kendi belediyen yaparken hiçbir şey demeyeceksin. Ama Biga Belediyesi yapınca HDP Milletvekilinin ağzıyla İçişleri Bakanını Biga Belediyesi’yle vurmaya çalışacaksın. Yanlış tarafı bu. Halkımız da yorumu zaten yapıyor. Önemli olan iyi niyettir. Belediye başkanımızın iyi niyet ile çalıştığını bizler biliyoruz. Eleştiri yaparken de bunlara bakmak lazım diye düşünüyorum” dedi.

(Haber: Ahmet Tunç-Çiğdem Özden Demiray)

Editör: Ahmet Tunç