İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu operasyon kapsamında 18 ülke tarafından haklarında Interpol'ün kırmızı bülten ve difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 56 şüphelinin yakalandığı açıklanmıştı. Yakalanan o 56 şüpheliden birinin dünyanın birçok ülkesine seks işçisi sağladığı iddiasıyla Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ‘Madame Claude’ lakaplı Nilufar Mirxanova olduğu öğrenildi.

ÖZBEKİSTAN UYRUKLU KADINLARI FUHUŞ TUZAĞINA DÜŞÜRÜYORDU

Özbekistan uyruklu 40 yaşındaki Nilufar Mirxanova,'nın Türkiye bağlantılarını da tespit etmek amacıyla şahsı teknik ve fiziki takibe aldı. Yapılan teknik takip sonucu Mirxanova'nın Rusya, Belarus, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbeskistan uyruklu birçok kadını yasadışı yollarla Türkiye'ye sokarak aracılar vasıtasıyla genelevlere pazarladığı belirlendi.

Kayıp Genç, Dere Yatağında Ölü Bulundu Kayıp Genç, Dere Yatağında Ölü Bulundu

15 GÜN ÖNCE OTURUM ALABİLMEK İÇİN EVLENDİ

Nilufar Mirxanova'nın 15 gün önce Küçükkuyu Belediyesi Nikah Sarayı'nda sahte belgelerle, esnaflık yapan M.Ş. ile oturum alabilmek için evlendiği ortaya çıktı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edilen Nilufar Mirxanova, Özbekistan'a gönderildi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç