Biga'nın Çanakkale istikametinden girişi olan İstiklal Caddesi'nin 30 Ağustos tarihinde başlayan ikinci etap çalışmalarında sona gelinirken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan caddenin trafiğe açıldığını duyurdu. 

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri Seçildi Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeleri Seçildi

KANALİZASYON HATTI

İstiklal Caddesi boyunca devam eden yoldaki kanalizasyon hattı yenilenirken; 108 abonenin kanalizasyon bağlantıları değiştirildi ve parsel bacaları oluşturuldu. Yağmursuyu hatları yer altına alındı ve ızgara sistemleri yenilendi. Kanalizasyon kapakları ve yağmursuyu ızgaraları modernize edildi.

TEMİZ SU HATLARI

Caddenin çok büyük bir kısmında 225 mm temiz su ana hattı inşa edildi. Sadece İstiklal Caddesi'nde bulunan aboneler için 90 mm temiz su hattı ve abone bağlantıları yapıldı. 63 tatlı su çeşmesinin hattı yenilendi ve 120 abonenin temiz su bağlantıları güncellendi.

YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMASI

Yol ortasında 4600 m2 özel desen beton parke taşı kullanıldı. Tretuvarlarda 2500 m2 karo döşendi ve caddenin büyük bir kısmına siyah mineralli bordür eklendi. Engelli inişleri için özel imalat rampaları oluşturuldu. İstiklal Caddesi'nin ilk etabı bir önceki dönem tamamlanırken; ikinci etabı da altyapı ve üstyapı açısından modernize ederek Bigalıların kullanımına sunuldu.

Biga Belediye Başkanı Bülen Erdoğan, yol çalışmasının Küçük Şadırvan'a kadar devam edeceğini paylaşırken; tamamlanan çalışma ile ilgili de cadde esnafı başta olmak üzere tüm Bigalılara sabrı ve desteği için teşekkür etti.

(Haber: Ahmet Tunç)

alt8

alt7

alt6

alt5

alt4

alt3

alt2

Editör: Ahmet Tunç