İyi Parti Biga İlçe Başkanlığı tarafından bugün Biga Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Selçuk Kavaz'ın tanıtımı yapılırken; Biga Belediye Başkanlığı Aday Adayı Mustafa Ardıç ile Karabiga Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Şeref Tunçel ile Sabahaddin Uslu da açıklamada yer aldı. İl genel meclis üyeliği için görevinden istifa eden Mahmut Aydemir'in yerine İyi Parti Biga İlçe Başkanı olarak görevlendirilen İlhan Öztürk açıklama sonrası aday adaylarıyla birlikte poz verdi.

"KAVASLAR HELVA'NIN 3'ÜNCÜ NESİL İŞLETMECİSİYİM"

İyi Parti'den Biga Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıklayan Selçuk Kavaz yaptığı açıklamada; "Ben 1982 yılında Biga’da doğdum. İlköğrenimimi Sakarya İlkokulu'nda, orta öğrenimimi Biga Ortaokulu'nda, liseyi Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde ve yükseköğrenimimi Anadolu Üniversitesi işletme bölümünde tamamladım. Evliyim. 2 çocuk sahibiyim. 11 yaşında kızım, 1 yaşında oğlum var. Dedem namı diğer tahinci Mehmet Kavaz’ın torunuyum. Babam helvacı hoca diye bilinen Selahattin Kavaz’ın oğluyum. Yaklaşık 70 yıldır dedemden bu yana Biga halkına hizmet veren Kavaslar Helva'nın 3'üncü nesil temsilcisiyim ve işletmeciliğini yapmaktayım. Eşim en büyük destekçim, bu kararı almamda büyük desteği ve katkısı bulunan Aslı Kavaz, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kamu yönetimi mezunudur ve okuduğu süreçte tanışıp birlikte sonsuzluğa yürüme kararı aldık. Yeri gelmişken belirteyim. Biga’ya ekonomik ve sosyal birçok katkısı olan Biga fakültesinin kurulmasında emeği geçen büyüklerimize teşekkür ederim. İşte Biga’ya bir şeyler yaptım diyebilmeniz için bu gibi artı değeri yüksek işler yapmamız gereklidir" dedi.

"İTİRAZIMIZ VAR"

Biga siyasetinde üçüncü bir yol olarak ortaya çıktıklarını dile getiren Kavaz; "Yaklaşık 30 yıldır 2 parti arasına sıkışmış olan Biga siyasetinin ve Biga Belediyeciliği'nin artık değişme vakti gelmiştir. Adeta 2 partinin köşe kapma yarışına dönüşmüş, köşeyi kapanın kaldırım taşı rengini değiştirmekle ve bir önceki köşe sahibinin hizmetleriyle ve işçileriyle uğraştığı sığ bir belediyecilik anlayışının artık Biga'da yeri olmadığına inanıyoruz. Biga’ya yeni bir bakış, yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir vizyon katabilmek için biz de bu yarışta varız diyor, halkımıza 3'üncü bir tercih hakkı, 3'üncü bir yol sunuyoruz. Bizim 2023 yılında akmayan çeşmelere itirazımız var. Bizim adeta Bigalılara bir tuzak gibi kurulan Bigalı'nın parasını şirketlere aktaran EDS'lere itirazımız var. Bizim Bigalı'nın üzerindeki ekonomik yükü arttırırken boş yere harcanan paralara itirazımız var. Bizim Bigalı vatandaşlarımızın hayatını riske sokan rant uğruna verilen yapı izinlerine itirazımız var. Bizim Bigalı vatandaşlarımızın verdiği oylar karşısında Biga’yı geleceğe taşıyacak projeler gerçekleştirmek veya hizmetler üretmek yerine günübirlik eğlencelerle avutulmasına itirazımız var. Bizim belediye olanaklarıyla Biga’ya getirilen Atatürk ve Cumhuriyet'e hakaret edenlere ve ettirenlere itirazımız var. Bizim 4 yıl ortada görünmeyenlerin son 1 yılda bakın biz çalışıyoruz demek için adeta Bigalıların aklıyla alay eder gibi 2-3 caddede taş söküp yerine yeni taşlar döşemesine itirazımız var" dedi.

"PEKİ BİZ NE YAPMAYACAĞIZ"

"Peki bunları söylerken biz ne yapmayacağız? 1. Kimseden yardım toplamayacak, para üzerine kurulu siyaset yapmayacağız. Bu vesileyle seçildiğimiz takdirde tek borçlu olacağımız bize bu görevi ödünç veren Bigalı vatandaşlarımız olacaktır. 2. Particiliği ön planda tutmayacak, işe alımlarda ve işçiler arasında particiliği değil yeterliliği göz önünde bulunduracağız. 3. Kimseye iş sözü vermeyeceğiz ama herkese yapacağımız yatırımlarla istihdam yaratacağımızın ve bu alımlarda torpillinin değil hak edenin hak ettiği yere geleceği sözünü vereceğiz. 4. Şeffaflık, adalet, yeterlilik, tarafsızlık, çalışkanlık, üretkenlik, yaratıcılık ve samimiyet her zaman dayanağımız ve önceliğimiz olacaktır. 5. Biga halkına yabancılaşmayacak nereden geldiğimizi unutmayacak asıl patronun Biga halkı olduğunu ve bizim onlara hizmet için geldiğimizi unutmayacağız. Çanakkale’nin parlayan yıldızı ve en hızlı gelişen ilçesi olan Biga’ya yıllardır yapılmayan altyapı ve yatırımlara ulaştırma zamanı gelmiştir. Biga için projelerimiz ve eleştirilerimizle ilerleyen zamanlarda tekrar birlikte olacağız. Biga’mızı geleceğe hazırlamaya talibiz. Tek eksiğimiz sizin desteğiniz. Haydi Biga şimdi hep birlikte gençlere yol açma zamanı. Ben kazanayım değil biz kazanalım, Biga kazansın diyoruz. Koltuk için değil, hizmet için Biga’mızı geleceğe hazırlamak için geliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

iyiparti12

iyiparti11

"Zararlar acilen karşılanmalı" "Zararlar acilen karşılanmalı"

iyiparti10

iyiparti9

iyiparti8

iyiparti7

iyiparti6

iyiparti5

iyiparti4

iyiparti3

iyiparti2

iyiparti1

Editör: Ahmet Tunç