CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz! CHP'den Gümüşçay'da sert tepki: Hakkımızı yedirmeyeceğiz!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Rıdvan Uz, İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İl Başkanlığı Yöneticileri, Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran, Merkez İlçe Başkanlığı Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Açıklamasında kendisine verilen görev için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Rıdvan Uz, şunları söyledi: "Yeni bir sürece girdik. Hem yerel hem ulusal basında İYİ Parti dikkatle takip ediliyor. Bu ne kadar güzel işler yaptığımızın bir göstergesi. Aylık bakanların değiştiği, aylık değişimlerin yaşandığı, mevsimlik Merkez Bankası başkanlarının olduğu bu ülkede uzun bir süre sonunda yeni bir yönetim ekibi oluşturan İYİ Parti'nin bu kadar gündemde tutulmasının sebebi ilerlediğimiz yol, gözüken iktidar hedefinden başka bir şey değildir. Göreve gelmemiz sebebiyle Çanakkale adına gurur duydum. Biliyorsunuz ki yerel seçimlerde yol yürüdüğümüz arkadaşlarımız ile omuz omuza vererek 2 belediyemiz ile taçlandırmıştık İYİ Parti'yi. Millet İttifakı olarak da burada AK Parti'nin 7 olan belediye sayısı 4'e düşmüştü. Dolayısıyla büyük bir başarıya imza atan teşkilatlarımız var. Bana bu görevin verilmesinde en büyük destek başarılı teşkilatlarımdandır. Teşkilatlarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.”

“DURMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

İYİ Partinin kurulduğundan bu yana aralıksız çalışmalarına devam ettiklerine dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz; “81 ilde yapılanmalarımızı tamamlamıştık, şimdi ikinci tura geçiyoruz. İkinci turda kapı kapı gezerek halkımız ile birlikte oluyoruz. Milletimizin değerini tekrar kendilerine hatırlatmak için yürüdüğümüz bu yolda durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Milletimizin bize verdiği görevi hem mecliste hem sahada layıkıyla yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Cesur bir parti kurduk. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin yaptığı işler çalışmaya, liyakate ve özveriye dayalıdır. Bize bu görevi veren başta Genel Başkanım Sayın Meral Akşener hanımefendiye, İYİ Parti ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“NE İLE GELİRLERSE GELSİNLER HODRİ MEYDAN DİYORUZ”

İYİ Partinin genç ve dinamik bir siyasi parti olduğunu söyleyen ve iktidara talip olduklarını açıklayan Rıdvan Uz; “Konuşmama başlarken bu görev Çanakkale için bir gurur demiştim. Biz 4 yıllık bir partiyiz. Heyecanlı, genç, dinamik, kadınları ve gençleri ile ön planda olan bir partiyiz. Bizlere bu görevin layık görülmesinde teşkilatlarımızın büyük çabası ve başarılarının payı vardır. Bu görev Çanakkale'miz için büyük bir kazanç. İktidarın seçim kanunu dün gece geç saatlerde meclisten geçti. İktidarların seçim kanunlarını değiştirmeye çalışması genellikle iktidarı kaybettikleri dönemlerde oluyordu. Her geçen gün ivme kaybeden, Türk milletinin gözünde kendilerine duvar ören bir iktidar yapısı var. İktidarda acaba bu seçim kanunu ile ibreyi kendimize döndürebilir miyiz çabası var ama hiç fark etmez. İstedikleri seçim yasasını getirsinler. Biz İYİ Parti ailesi ve kadrolarımız olarak seçime hazırız. İster erken seçim ister yeni seçim düzenlemesi ile, ne ile gelirlerse gelsinler hodri meydan diyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç