İyi Parti Biga İlçe Başkanlığı, Biga'nın ardından Karabiga Belediye Başkanı adayını da açıkladı. İki aday adayının yer aldığı yarışta, Karabiga'da parti içinde yapılan temayül yoklaması ve ardından Biga İyi Parti Divan Kurulu'nda yapılan seçimle Şerif Tunçel'in İyi Parti Karabiga Belediye Başkan Adayı olmasına karar verildiği duyuruldu. İyi Parti, Biga'da adaylarını en hızlı açıklayan parti olarak dikkat çekiyor.

"SIKMADIK EL, ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ"

CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı CHP'de kadın kolları seçimi yapıldı

İyi Parti Biga İlçe Başkanlığı'nda yapılan basın toplantısında konuşan İyi Parti Biga İlçe Başkanı İlhan Öztürk; "Karabiga Belediye Başkanlığımız için iki aday adayımız vardı. Belde teşkilatımız Karabigalı İyi Partili üyelerimiz arasında yapılan temayül yoklaması ve Biga İyi Parti divan kurulumuzda yapılan seçim sonucunda Karabiga Belediye Başkanı adayı olarak Şerif Tunçel'i görmek istediler. Genel Merkezimizin onayıyla Karabiga Belediye Başkanı Adayımız Şerif Tunçel'dir. Kendilerine çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz. Karabiga beldemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Karabiga'da yerel seçimlerde birinci parti olmak için hep birlikte çalışacağız. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Karabiga'nın sorunlarını biliyoruz. Sorunları Karabigalı halkımızla beraber daha hızlı çözeceğimize inancımız sonsuzdur" ifadelerini kullandı.

"AMACIMIZ İYİ BELEDİYECİLİK"

Karabiga'da belediye başkanlığını kazanacaklarını dile getiren İyi Parti Karabiga Belediye Başkan Adayı Şerif Tunçel; "Ben 38 yaşındayım. Evliyim. İki erkek evlat babasıyım. 20 yıldır Karabiga'da yaşamaktayım. Karabigamızda 15 yıl market işletmeciliği yaptım. Yaptığım süre boyunca Ticaret ve Sanayi Odası'nın en genç üyesiydim. Şu anda 6 yıldır tarım ve hayvancılık üzerine çiftlik işletmeciliği yapmaktayım. Beldemizin ve bölgemizin güzide takımlarından olan Karabigaspor'umuzun 2 dönemdir yönetim kurulu üyesiyim ve hala aktif görev almaktayım. İyi Partimizin Karabiga'daki ilk başkan adaylığı görevi tarafıma verildiği için parti kurulu üyelerimize teşekkür ederim. Karabiga'da süregelen iki parti hegomonyasını tabularını yıkarak, gençlik rüzgarını estirip, iyilerin değişimini getirmek için yola çıktık. Karabiga, tarihi yapısı, denizi, doğası ile bugüne kadar yönetenlerin değerini bilmediği ve her geçen gün kötü yönetimlerle yaşanamaz hale gelen beldemizi iyi belediyecilik anlayışıyla tanıştırıp yönetmeye talip oldum. Amacımız iyi belediyecilik, Karabiga halkına yaşanılan, gençlerin dışarıya kaçmadıkları, rant ve yolsuzluğa prim vermeyen, sevgi, ahlak ve liyakatın olduğu, adil, eşit yönetim anlayışıyla yönetmektir. Karabiga halkının hizmetlere kavuşabilmesi adına yeni başlangıçlar için çalışma heyecanıyla dolu kadrolara sahibiz. Tecrübe ve heyecanımızla, bilgi birikimlerimizi iyi belediyecilikle ortaya koymanın heyecanı içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

şerif3

şerif2

410179371_10161477054994228_2112815592338895218_n

Editör: Ahmet Tunç