Biga Fuarı'nda stant açan ve açtıkları stantta ziyaretçilerin ilgisini çeken Kafadarlar grubu, bu kez Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca ile birlikte Gümüşçay'da yer alan Ari Onaylı işletme Tokuç Tarım ve Hayvancılık işletmesi ile Abdiağa Köyü'nde çilek üretimi yapan Şeref Gündoğan'a ait işletmeyi ziyaret ettiler.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık' kampanyası kapsamında, Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmacı'nın misafiri olan Noyan Atilla DemirayMuhammed Oğuz Koç ve Yekta Aydoğdu'dan oluşan Kafadarlar grubu ilk olarak hayvansal üretim ile ilgili olarak Gümüşçay'da bulunan Ari-Onaylı işletme Tokuç Tarım ve Hayvancılık işletmesini ziyaret ettiler. Daha sonra ise bitkisel üretim ile ilgili olarak Abdiağa Köyü'nde bulunan topraksız tarım ile çilek üretimi yapan üretici Şeref Gündoğan'a ait Gündoğan Çilekçilik işletmesini ziyaret ettiler. Ziyarette Kafadarlar grubunun üyelerine sofraya gelen gıdaların üretim aşamaları ile ilgili bilgiler verildi.

Biga İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinden Gıda Kontrolörü Gıda Mühendisi Kamer Akçalı ile Gıda Kontrolörü Ziraat Mühendisi Fırat Bilgin de ziyaretlere eşlik ederek gıda denetimleri ile ilgili bilgiler verdiler. Ziyaretlerde grubun aileleri de yer aldılar.

kafadarlar7

KAFADARLARA DESTEK TAM

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan'ın cesaretlendirmesi ve desteğiyle Biga Fuarı'nda stant açan Noyan Atilla Demiray, Muhammed Oğuz Koç ve Yekta Aydoğdu'dan oluşan Kafadarlar grubu, fuar süresince standlarında ev yapımı erişte, reçel, salça vb. ile yine doğadan topladıkları kekik, biberiye, ıhlamur vb. ürünleri satmışlardı. 5'inci sınıf öğrencilerinden oluşan Kafadarlar grubu aynı zamanda Biga TSO Meclisi'ne onur konuğu olarak katılmışlar ve Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ile Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl'dan hediyelerini almışlardı. Kafadarlar'ın konuşmaları da meclis salonunda renkli anlara neden olmuştu.

(Haber: Ahmet Tunç)

kafadarlar12

kafadarlar10

Biga'da Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Finali Yapıldı Biga'da Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Finali Yapıldı

kafadarlar9

kafadarlar8

kafadarlar6

kafadarlar5

kafadarlar4

kafadarlar3

kafadarlar2

kafadarlar1

Editör: Ahmet Tunç