İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin genel merkezinde yaklaşık 3 saat süren Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunmuş ve GİK'te alınan karar uyarınca 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde, bütün seçim çevrelerinde İYİ Parti'nin kendi adaylarını belirleyeceğini söylemişti.

Biga İyi Parti'de Mustafa Ardıç Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim olurken, partide bir aday adayının daha yakın zamanda kamuoyuna aday adaylığını duyuracağı öğrenildi. İyi Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir'in de il genel meclisi adaylığı için görevinden ayrıldığı kamuoyunda konuşuluyor.

İyi Parti Karabiga'da da belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Sabahaddin Uslu'nun ardından ikinci aday adayı da başvurusunu yaptı. İyi Parti Karabiga Belde Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; "İyi Parti Karabiga Belde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Şerif Tunçel Karabiga Belediye Başkan Aday Adaylığı için tüm belde yönetiminin onay ve desteğini alarak İyi Parti Biga İlçe Başkanlığı'na başvurusunu yaptı. Genç arkadaşımıza bu çıktığı kutlu yolda başarılar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

İyi Parti'nin yanı sıra Karabiga Belediye Başkanı Ak Partili Ahmet Elbi'nin de ikinci dönem için adaylık düşündüğü biliniyor. Elbi basına yaptığı açıklamada da doğal aday olduğunu dile getirmişti. CHP'de ise Karabiga Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç, yaptığı çalışmalarla kısa sürede dikkat çekmeyi başardı.

Biga'da ve Karabiga'da aday adaylığı konusunda bolluk yaşanırken; Gümüşçay'da ise daha sakin bir süreç yaşanıyor. Partilerin önümüzdeki aylarda adaylıkları belirleme sürecinin çok çetin geçeceği görülüyor.

Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı! Başkan Erkek Mal Varlığını Kamuoyuyla Paylaştı!

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç