Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kez daha Gelibolu tarihi Alan Başkanlığı görevine atanan İsmail Kaşdemir teşekkür mesajı yayınladı.

Kaşdemir mesajında; “Tensipleriyle tekrar Tarihi Alan Başkanlığı görevine atanmam vesilesiyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünde, çalışma arkadaşlarımla birlikte, bu müstesna topraklara hizmet etmeye ve bu topraklara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz. Tarihi Alan’ı dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen açık hava müzesi yapmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

“ÇANAKKALE’NİN MANEVİ BAŞKENTİMİZ OLDUĞUNU DAHA ÇOK VURGULAYACAĞIZ”

“Türk Milleti’nin ortak değeri olan, “Çanakkale Ruhu’nu” her daim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız” diyen İsmail Kaşdemir; “Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale’nin kahraman ve muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiklerimizi daha çok hatırlayacağız ve O’nların büyük fedakarlıklar içeren destansı mücadelelerini, daha çok anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Milli Mücadelemize ve Cumhuriyetimize giden yolun “Çanakkale’de” başladığını daha çok anlatacağız. Bu toprakların nasıl “Vatan” yapıldığını ve bu toprakları bize vatan yapanları daha çok anlatacağız” dedi.

Seddülbahir Kalesi 2023 Mimarlık Yıllığına Alındı Seddülbahir Kalesi 2023 Mimarlık Yıllığına Alındı

Çanakkale’nin Türk milletinin manevi başkenti olduğuna vurgu yapan Kaşdemir; “Çanakkale’nin ortak değerimiz olduğunu, Çanakkale’nin, Milletimizin kalbi olduğunu, Çanakkale’nin manevi başkentimiz olduğunu daha çok vurgulayacağız. İnşallah bir gün, Çanakkale’mizi Tarihi Alanı görmeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kalmayacak ve yüz binlerce yabancı ziyaretçi Tarihi Alan’a ve Çanakkale’ye gelecek.Nasıl ki ecdadımız 1915 yılında memleketin dört bir yanından hatta şu an sınırlarımız dışında kalan gönül coğrafyamızdan koşarak Çanakkale’ye gelmişlerse, O’nların torunları da yine dört bir yandan koşarak Çanakkale’ye gelecekler. Çanakkale’de buluşup, bir ve beraber olacaklar. Dedelerinin yaptığı gibi, vatan ve millet ve değerlerimize bağlılık konusunda tek vücut olacaklar inşallah. Conkbayırı’ndan, Kocatepe’ye, Malazgirt’e bin selâm olsun… Bu çalışmaları yaparken, her zaman en büyük destekçimiz olan Halkımıza minnettarız. Bütün kurumlarımıza müteşekkiriz. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız...” dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç