Biga Kent Konseyi seçime doğru giderken, adaylar arasındaki gerginlik de artıyor. Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, yönetim kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada adaylardan Ergün Erkap'ı desteklediklerini açıklayınca, diğer aday Süleyman Duran'dan tarafsızlık eleştirisi geldi. Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı'nın açıklamasının ardından adaylardan Süleyman Duran da yaptığı açıklama ile tepkisini gösterdi.

KENT KONSEYİ'NDEN BİGA PAYDAŞLARINA ÇAĞRI...

Biga Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Başkan Metin Tatlı öncülüğünde Şehir Parkı’nda bir araya geldi. Biga Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun 27 Haziran 2024 Perşembe günü Saat 18.00’de Biga Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılmasına, salt çoğunluğun sağlanamaması halinde 4 Temmuz 2024 Perşembe Günü aynı yer ve saatte ikinci oturumun yapılmasına karar verildi.

Kaçakçılık Operasyonlarında 36 Kişi Yakalandı Kaçakçılık Operasyonlarında 36 Kişi Yakalandı

BAŞKAN TATLI, KURUMLARI TEMSİLCİ GÖNDERMEYE DAVET ETTİ

"2019 yılında göreve gelişimizden bu yana Biga’mızın Sivil Toplum gelişimini ön planda tutarak, paydaşlarımız ile Biga Kent Konseyi’ni daha ileriye götürmek için hep birlikte kendimize görev edindik. Kimseyi kırmadan, ayırmadan belediyemiz ile kontak bir yapı içinde vatandaşlarımız ile uyumu gözeterek bir yapı oturtmaya ve Biga Kent Konseyi’ni ülkemizde hatırı sayılır bir yapı haline getirmek için çalıştık ve çaba harcadık. Ortaya koyduğumuz projeler ile tarihimizi, günümüze taşıyacak adımları attık. Geldiğimiz noktada, kurduğumuz yapı ile bir sivil toplum kuruluşunu temsil etmekle birlikte önemli bir ailenin parçası olmanın mutluluğunu paylaştık. Bu mutluluğu daha da güçlendirmek için Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Üniversitemiz, STK’larımız ile birlikte çok çalışarak Biga’mızı ileriye götürmeyi hedefliyoruz. Tüm sendikalarımızı, odalarımızı, derneklerimizi, vakıflarımızı, siyasi partilerimizi ve Kent Konseyi yönetmeliğinin 8. Maddesinde açıkça belirtilen ve temsilcilik hakkı bulunan tüm paydaşlarımızı gerçekleştireceğimiz Genel Kurulumuzda temsilci olmaya davet ediyor, Biga’nın sivil toplum yapısını güçlendirecek çalışmalara birlikte katkı vermeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı

Kentkonseyi

"YENİ DÖNEMDE ADAYIMIZ ERGÜN ERKAP"

Kent Konseyi'nin tarafsızlığı ile başlayan açıklamada Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Yönetim Kurulu Ergün Erkap'ı desteklediklerini açıkladı. Başkan Tatlı açıklamasında; "Kent Konseyi’nin vazgeçilmezi, adaletli olmaktır, şeffaf olmaktır, tarafsız olmaktır. Bizim asıl hedefimiz Biga Kent Konseyi’ni daha da ileriye başarıyla taşıyacak olan adayın bu seçimi kazanmasıdır. Bu bağlardan hiç kopmadan görev süremizi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bilinçle Yürütme Kurulumuzda aldığımız karara bağlı olarak desteğimizin görev yaptığımız süre içinde birlikte birçok proje imza attığımız yürütme kurulu üyemiz ve Kent Konseyi Başkan Adayımız Ergün Erkap’la olduğunu açık yüreklilik ile bildirmek isteriz. Biga Kent Konseyi seçimlerinin, ilçemiz dinamiklerinin demokratik yapısına uygun şekilde saygı ve karşılıklı hoşgörü ile geçmesini temenni eder, sonuçların şimdiden Biga’mıza ve Konseyimize hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN DURAN TEPKİ GÖSTERDİ

Biga Kent Konseyi seçimlerinde aday olduğunu açıklayan Süleyman Duran; "Biga Kent Konseyi'nin sosyal medya paylaşımındaki çağrısına, çağrı ile cevap veriyoruz. Çağrıda Kent Konseyi'ne temsilci olmaya davet var, derneklere teslim edilen evraklarda son başvuru tarihi 31 Mayıs görünüyor.Teslim tarihleri 28 Mayıs olan var, teslim edilmeyen yerler var, 3 haziran pazartesi günü teslim edilen  temsilcilerin ve çalışma grupları temsilcilerinin listesini öncelikle talep ediyoruz. Kent konseyi paylaşımında Saygı ve karşılıklı hoşgörü ile geçmesi temennisi var. 3-4-5 haziranda yürütme kurulu ile yüz yüze görüşmeyi istiyoruz, çağrımızı basın aracılığı ile iletmemizin birçok sebebi var.  Kent konseyi paylaşımında Adalet, şeffaflık ve tarafsızlıktan bahsediliyor ve Aday işaret ediliyor. Tarafsızın adayı olur mu? Kent Konseyi'nde, sivil toplumun daha fazla katılımı adına, 27 Haziranda yapılacak Kent konseyi seçimi öncesi,  temsilci bildirimlerinin 24 hazirana kadar uzatılmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç