Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin başkanlık yarışında 3 adayın mücadelesini açık ara farkla Mustafa Kurt ve ekibi kazandı. Biga Köşdere Aktivite Merkezi'nde gerçekleştirilen seçimde katılımın yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 40 yıldır oda yönetiminde olan ve başkanlık koltuğunda rakipsiz bir şekilde oturan Mehmet Sokullu'nun aday olmadığı seçim yarışında büyük bir heyecana sahne oldu. 1721 kooperatif ortağından 1522'sinin katılarak imza attığı seçimde kullanılan geçerli oyların 759'unu alan Mustafa Kurt beyaz listesi ile seçimin galibi oldu. İbrahim Mutur ve mavi listesi 381 oy alırken, Mesut Koyuncu ve kırmızı listesi ise 324 oy alarak seçim yarışında üçüncü sırada kendine yer buldu.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin geçmiş dönem başkan vekili ve yeni dönem başkanı Mustafa Kurt yaptığı açıklamada; "Hafta başında yaşadığımız deprem felaketinde yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diler, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Kurulduğu günden bugüne kooperatifimize hizmet veren büyüklerimizden ahirete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Ayriyeten uzun yıllardır kooperatifimizin başkanlık makamında olan değerli büyüğüm, ustam Mehmet Sokullu başkanıma da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır yürüttüğümüz hizmet yolculuğunda karşımıza farklı görevler de çıktı. Bu kez heyecanımız daha fazla. Bizim tek gayemiz sizler için; canla başla çalışmak ve verdiğiniz göreve layık olmak olacaktır. Şimdiye kadar ortaklarımızla iyi günde de kötü günde de nasıl omuz omuza olduysak sizlerin takdiri ile daha iyisini yapacağız, başaracağız. Ana gayemiz çok çalışmak, adil ve şeffaf bir yönetim ile yenilikleri ortaklarımız ile buluşturmak olacaktır. Biz diyoruz ki yıllardır çıraklığını, kalfalığını yaptığımız kooperatifçiliğin gelin hep birlikte ustalığını yapalım. Biz ortakların markasıyız, can damarıyız. O yüzden çok çalışmanın ve her zaman ortaklarımızın yanında olmanın sözünü veriyorum. Bizleri hiçbir zaman yanlız bırakmadığınız gibi şimdide yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum” dedi.

Seçim sonunda üç aday da bir araya gelerek el ele tutuştular ve kooperatif ortaklarına teşekkür ettiler.

Mustafa Kurt başkanlığındaki yeni kooperatif yönetiminde; Mehmet Şevik, Mehmet Can, Mehmet Özdoğan, Hüseyin Sert yer alırken, denetim kurulunda ise Utku Çetin ile Kaan Altınkaya asil üyelikleri oluşturdular.

(Haber: Ahmet Tunç)

Detaylar Cuma günü Medya Lokum gazetesinde...

kredi kefalet seçimi22

kredi kefalet seçimi21

kredi kefalet seçimi20

kredi kefalet seçimi19

kredi kefalet seçimi18

kredi kefalet seçimi17

Gaziler Günü için tören düzenlendi Gaziler Günü için tören düzenlendi

kredi kefalet seçimi15

kredi kefalet seçimi16

kredi kefalet seçimi14

kredi kefalet seçimi13

kredi kefalet seçimi12

kredi kefalet seçimi11

kredi kefalet seçimi9

kredi kefalet seçimi10

kredi kefalet seçimi8

kredi kefalet seçimi7

kredi kefalet seçimi5

kredi kefalet seçimi6

kredi kefalet seçimi4

kredi kefalet seçimi3

kredi kefalet seçimi1

kredi kefalet seçimi2

330962747_562255832525838_2756276811010885029_n